تجلیل فرماندهان جنگ از معراجیها

یکشنبه شب 20 بهمن ماه، تعداد زیادی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه خانواده های خود، در باغ موزه دفاع مقدس به تماشای فیلم سینمایی معراجیها، آخرین ساخته مسعود دهنمکی نشستند.

پس از پایان فیلم که حضار را شدیدا تحت تاثیر قرار  داده بود، سرلشکر فیروزآبادی رئیس ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح و سردار عزیز جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از مسعود دهنمکی کارگردان و سیدمحمود رضوی تهیه کننده فیلم معراجیها، با اهدای هدیه تقدیر و تشکر کردند.

فیلم معراجیها که قرار است سریال آن در 40 قسمت سال آینده از تلویزیون پخش شود، ماجرای رزمنده ای را روایت می کند که باوجود مخالفت شدید خانواده، خود را به جبهه می رساند.

بخش پایانی فیلم که بازسازی گوشه ای از عملیات کربلای 5 در شلمچه است، به قدری حضار را تحت تاثیر قرار می دهد و بر جای خود میخکوب می کند که اشک همه جاری می شود.

برای اولین بار حماسه مرحوم حاج ذبیح الله بخشی که در سه راه مرگ شلمچه خودرویش مورد اصابت گلوله تانک قرار گرفت، بسیار شبیه به واقعیت بازسازی شده و به نمایش درآمده است.

فرماندهان جنگ نیز مبهوت تصاویر بازسازی شده ای بودند که تاکنون در هیچیک از فیلم های جنگی، به این صورت به آن پرداخته نشده است.


در بین حضار سردار سلامی جانشین سپاه پاسداران، سردار نقدی فرمانده بسیج  و سردار کاظمینی فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) نیز حضور داشتند.

/ 3 نظر / 18 بازدید
بهروز

سلام حاجي جون امروز كلي حال كردين معراجي ها رو ديدين ديگه شما هم كه حضور داشتي ايشالله اون چيزي از كار در اومده باشه كه شما اقا مسعود انتظارشو داشتيد ما هم كه حالا حالا ها بايد صبر كنيم تا اكران عمومي بشه در هر صورت امروز نشد ببينمتون و حتما قسمت ما نبوده ديدنتون ،راستي خاطره سفر با خانواده به خرمشهر و خواب و خرّو پُف كردنتون خيلي باحال بود كلي خنديديم يه وقتي به ما بده بيايم ببينيمت حاج حميييييييييد... بهروز داودابادي

مخفی

مگه شما ازاین فیلم تعریف کنیدکه رفیقش هستید.

امیر

سلام به وبلاگ خاطرات هم سری بزن دوستان همرزم جبهه را فراموش نکنیم