آنان که از صدام استقبال کردند ...

چند روز پیش اخیر، خبر و چند عکس در سابت ها منتشر شد که بدجوری حال و هوایم را به هم ریخت.
خبر این بود:

شورای شهر سوسنگرد به بهانه اعتراض برخی از کسبه محل که این تانک را مزاحم فعالیت خود می دانستند طی هفته گذشته اقدام به برداشتن این تانک از چهارراه طالقانی سوسنگرد کرد.
این تانک مدل تی 72 از سی و یک سال پیش تاکنون به عنوان نماد مهم مقاومت و پایداری سوسنگرد در دوران دفاع مقدس محسوب می شد و یاد و خاطره شهدا و ایثارگران را در اذهان بینندگان زنده می کرد.

فرمانده قرارگاه حفظ ابنیه و آثار سرزمینی دفاع مقدس خوزستان گفت: متاسفانه در سال 84 شاهد به سرقت رفتن 6 دستگاه تانک منهدم شده عراقی در پل سابله بین دو منطقه بستان و دهلاویه بودیم که متاسفانه سارقان این موضوع هنوز پیدا نشده اند و یا هر مدت یک بار شاهد برش خوردن ادوات به جای ماده از جنگ هستیم.

در همین رابطه ناصر ربیعه عضو هیئت رزمندگان ثارالله سوسنگرد، ضمن ابراز تاسف عمیق از چنین اقدامی در گفت وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: مردم انقلابی ما از حذف نابجای این نماد مهم مقاومت، بسیار ناراحت هستند و انتظار دارند این نماد هر چه سریعتر به جای خود بازگردانده شود.
وی تاکید کرد: مسئولین امر هنوز هیچ اقدامی در جهت رسیدگی به خواست مردم انجام نداده اند اما ما همچنان تا رسیدن به هدف خود این مسئله را پیگیری خواهیم کرد.

خیلی ساده! یعنی:
تانکی که بیش از 30 سال تمام، نماد تجاوزگری و جنایت اشغال گران بعثی بود، چون مزاحم احوال و اوقات و کسب و کاسبی عده ای خاص بود، از صحنه تاریخ حذف شد!

حالا که کار به این جا رسید، بگذارید سر دلم را باز کنم و برای ادای دین و احترام به دلیرمردان سوسنگردی که برای دفاع از دین، شرافت و سرزمین و خانه خویش، جان پاک خود را فدا کردند، حقیقتی تلخ را چه بسا برای اولین بار، بازگو کنم.

چه بخواهیم و چه نخواهیم، باید این حقیقت تاریخی را بپذیریم که:
هنگامی که ارتش متجاوز بعث صدامف مرزهای رسمی را زیر شنی تانک های پولادین خود قرار گرفت، صدام که در ذهن مریض خود استقبال بی نظیر و چشمگیر مردم عرب زبان خوزستان را می دید، با واقعیتی بسیار تلخ روبه رو شد.
مقابله مردمی که خانه و کاشانه شان زیر بمب ها و توپ های صدامیان ویران می شد، عرصه را بر ارتش بعث تنگ کرد.

در آن میان، تنها چشم امید صدام به مزدوران و خودفروختگانش بود که در قالب "حزب خلق عرب" در خرمشهر، بستان و سوسنگرد، از هفته ها قبل تلاش کرده بودند تا زمینه را برای ورود پیروزمندانه صدامیان به خاک پاک جمهوری اسلامی ایران مهیا کنند.

و آن شد که در برخی خاطرات می خوانیم:
در بعضی شهرها مثل سوسنگرد و بستان، عده ای مزدور، با قربانی کردن گاو و گوسفند در برابر قدوم سربازان متجاوز، از آنان استقبال کردند و ...

تابستان 1363 که در اردوگاهی کنار رود سابله در بستان مستقر بودیم، وقتی برای مرخصی به سوسنگرد می رفتیم، مردم خود آن سامان می گفتند:
"وقتی عراقی ها شهر را اشغال کردند، تعداد اندکی از مزدوران که از آمدن ارتش عراق ذوق زده شده بودند، در برابر تانک های آنان گاو و گوسفند قربانی کردند و به رقص و پای کوبی پرداختند. حتی صدام وقتی برای مشاهده فتوحات سربازانش به سوسنگرد آمد، در همین مسجد کنار رودخانه کرخه، برای تعداد کمی از مردم که نتوانسته بودند از شهر خارج شوند، سخنرانی کرد و فردی بدبخت را که زمان شاه امام جمعه منصوب حکومت طاغوت بود و با پیروزی انقلاب اسلامی از طرف مردم برکنار شده بود، مجددا به امامت جمعه سوسنگرد برگزید که پس از آزادی سوسنگرد به درک واصل شد."

راست و دروغش با خود اهالی سوسنگرد که با همت همان دلیرمردان بود که پوزه خائنین و اشغال گران به خاک مالیده شد و سوسنگرد عزیز به آغوش ایران اسلامی بازگشت و خائنان راه فرار در پیش گرفتند ...!!!

نه!
فرار به عراق، نه!
ماندند. همچون کفتار به گوشه ای خزیدند تا زهر و کینه خویش را بر جان مردم مقاوم جنوب و خوزستان عزیز بریزند.

و امروز، آن چه می بینیم و می شنویم، ادامه مسیر همان خائنان پستی است که نمادهای مقاومت ملت شریف سوسنگرد در برابر متجاوزان را طاقت نمی آورند.

خلق عرب، خلق بعث، خلق صدام، هرچه و هر که باشند، با این عمل رذیلانه خود، در حق عرب زبانان و فارسی زبانان خوزستان که از سال های کهن تا امروز، دوست و برادر در کنار یکدیگر زیسته اند، خیانتی بس نابخشودنی مرتکب شده اند.

آن چه جای تاسف بسیار دارد، این است که مسئولین امر که به دنبال مشابه سازی و کپی برداری موزه های جنگ با بودجه های چندصد میلیاردی هستند، در برابر تحریف و تخریب این اثر که با قرار داشتن در وسط شهر سوسنگرد، نماد تجاوزگری بعثیان در حق مردم است، و نشانی از موزه ای مردمی به وسعت خوزستان عزیز، سکوت اختیار کرده اند!

راستی!
اگر اعضای فداکار! حماسه آفرین! و خدوم!!! شورای شهر سوسنگرد به دنبال بازستاندن خسارت تانک منهدم شده به پس مانده های صدام هستند، توجه کنند:

کسی که توانست ماشین جنگی صدامیان را در سوسنگرد منهدم کند و ارتش اشغالگران را زمین گیر سازد تا مبادا خوزستان را اشغال کنند، هنوز در قید حیات است. او کسی نیست جز ستوان نیروی هوایی "حسین اخوان" که باوجودی که محل خدمتش آن جا نبود، مزاحم ارتش صدام شد و دوشادوش برادرش "کاظم" (که قریب 30 سال پیش به همراه احمد متوسلیان، سیدمحسن موسوی و تقی رستگار توسط مزدوران صهیونیسم در لبنان ربوده شدند) به آفریدن حماسه های بس شگفت پرداخت.

از دیگر جرم های عظیم او این که، سردار شهید دکتر "مصطفی چمران" که سوسنگرد آزادی اش را مدیون او و همرزمان شهیدش است، در یکی از نوشته های خود در خصوص حماسه سوسنگرد این گونه آورده است:
"شوق دیدار دوستانم در سوسنگرد در دلم موج می‏زد و هنگامی که شجاعت و مقاومت‏های تاریخی آنها در نظرم جلوه می‏کرد، قطره اشکی بر رخسارم می‏غلتید. ستوان "فرجی " و ستوان "اخوان" را به یاد می‏آورم که با بدن مجروح، با آن روحیه قوی، از پشت تلفن با من صحبت می‏کردند، درحالی که سه روز بود که غذا نخورده و حاضر نشده بودند بدون اجازه رسمی حاکم شرع، دکانی یا خانه‏ای را باز کنند و از نان موجود در محل، سدّ جوع نمایند. آن دو صرفاً پس از این که حاکم شرع اجازه داد که رزمندگان به شرط داشتن صورت حساب می‏توانند اموال مردمی را که از شهر گریخته بودند بردارند، حاضر شدند پس از سه روز گرسنگی وارد یک دکان شوند و بعد از نوشتن فهرست مایحتاج خود، از آنها استفاده کنند. این تقوا در این شرایط سخت از طرف این جوانان پاک رزمنده و مقاوم، آن چنان قلبم  را می لرزانید که سر از پا نمی شناختم."

/ 40 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حاج علی

دولت ابادی عزیز از ابراز احساساتت نسبت به برداشتن تانک منهدم شده دشمن از وسط شهر قدردانی میکنم .اگر خدا قبول کند بنده رزمنده 8سال دفاع مقدس هستم ودر آن دوران بعلت مسئولیتی که برعهده داشتم از تحرکات دشمن ،قبل وبعد از تجاوز به منطقه دشت آزادگان اطلاعات کافی دارم .متاسفانه آنچه را که شمابعنوان خاطره نقل کرده اید دور از حقیقت است ،زیرا از وجب به وجب خاک عزیزمان با دست خالی وبدون داشتن هرگونه امکانات قابل ذکر نظامی در مقابل حمله لشکر 9عراق ایستادگی کردیم وقبل از رسیدن نیرو از سایر نقاط کشور ،جوانان این شهرستان بودند که به مقابله با دشمن پرداختند . تقدیم 1200 شهید ،2500جانباز وآزاده و در حدود4500رزمنده گواه ولایتمداری این مردم است . اذا ازشما تقاضا میکنم جهت تکمیل اطلاعات خود با رزمندگان این شهر تماس گرفته تا باعث جریحه دار شدن عواطف مردم نشوید.

حمید بناء

سلام التماس دعا حاج آقا http://www.hamidbana.com/sacred-defense/8-1390-05-11-21-30-15.html

کریم جلالی

بسمه تعالی ابو هریره جنگ تحمیلی(حمید داوود آبادی) حدیث می آورد که ... حال که حمید داوود آبادی در وبلاگ خود که متاسفانه خاطرات جبهه بر آن گذاشته اند از جابجایی تانک در شهر سوسنگرد اعلام نارضایتی کردند و از باب تذکر جا دارد چند جمله ی از حیث جواب آورده شود. واجب بود در اولین لحظات انتشار این مقاله کاملاً کذب جنابعالی را جواب دهم اما صبر کردم شاید هدایت شوی و صحبتهای دروغ و توهین آمیز را پس بگیرید اما دیدم نه ! مثل اینکه برگفته هایت ثابت هستی. حمیدخان جبهه مدرسه ی بود که عاشقان غزلهای شهادت برروی خاک پاک وطن نوشته اند و اگر فراموش کردی و یقیق دارم هم نمیدانی از نی های خشکیده هور سوال کن . این یادگاران صحنه های مقاومت تا به حال راز و رمزهای جبهه را فراموش نکرده اند و تو فراموش کردی باید به درونت برگردی شمای که خاک و دود جبهه را از صورت خود شستی جوانهای سوسنگرد و هویزه و بستان هنوز سلاح خود را بر زمین نگذاشته اند و هنوز مادران داغداری هستند که برای دیدن جوانهای جاوید الاثر خود نذری می دهند و اگرنمیدانی و یا خود را به تجاهل زده ی به تو بگیریم این مادران تنها میخواهند به فرزندان خود بگوینداگر در جبهه شجاع

یکی از بسیجیان دشت آزادگان

با سلام خدمت شما اثبا ت حضور شما جبه های جنگ هشت سال دفاع مقدس آن هم در منطقه شهیدپرور دشت آزادگان بسیار سخت میباشد. اما به اطمینان میتوان گفت که نقشی شبیه حاجی گرینف در اخراجی های 3 میباشید و شاید هم به سبب عقده های درونی وشخصی مشکلات خود را علیه این منطقه بیان میکنید لذا خواهشمند است از عکسهای دوران جنگ خوددرسوسنگرد در وبلاگ خود به نمایش بگذارید

صحب الشهدا

شهدا در قهقهه مستانه اشان و در شادی وصولشان عند ربهم یرزقونند / سلام آقا حمید مدتهاست که میام و وبلاگتو می خونم مطالبت بسیار زیبا است درسته شما از نسل جنگ وبچه های باحال جبهه ا اید ولی ماهم که نسل بعدی شما هستیم سعی کردیم وبلاگی بزنیم و تا اندازه عرضه خودمون در مسیر شهدا باشیم حالا تا چه حدی مرضی حق متعال باشه خدا عالمه / ما که با افتخار تمام لینکت کردیم شما هم اگه سری به ما بزنی و پیامی بدی موجب قوت قلب ماست / راستی اگه خدا بخواد از مطالب زیبای وبلاگت هم با اجازت وبا ذکر منبع در وبلاگمون می خواهیم ذکر کنیم آخه ما که عرضه نداشتیم مثل شما با شهدا خاطرات نداشته باشیم خصوصا خاطرات با شهید مصطفی که اشکمون رو درآورد. خیلی مخلصیم /التماس دعا

آلبوشوکه

سلام بر شهدای عزیز که مارا از ظلم وستم نجات دادن خسته نباشی با تشکر از زحمات شما سایت خوبی هست ولی از خاطرات جبهه بیشتر تعریف نکرده مثلاً هور از خاطرات سرلشکر علی هاشمی لذا به نظر من از جابجایی تانک حرکت خوبی بود ؟ چون این تانک داره بیشتر پو سیده میشه و اگر پوسیده بشه هیچ اثری از زمان جنگ مانده نمویمونه و آن را درموزه سوسنگرد قرار گذاشتن نظر شما چیه؟ باتشکر / التماس دعا؟

محمد

سلام نمی دونم اون تانک کجا بوده که مانع کسب و کار مردم شده، اما می دونم اگه برای مسئولین مهم بود یا باید این تانک رو به موزه ای منتقل کنند تا آسیب نبیند و مزاحم کسب و کار مردم هم نباشد و یا کسبه محل را راضی و محل کسبشان را خریداری کرده و با اصلاح هندسی محل موقعیت تانک هم تثبیت می شد. با مطلب "دعای ماه رمضان و مساله فقر" به روز و منتظر نقد و نظرات شما هستم. یا علی

شهید گمنام

سلام پیشاپیش عیدتون مبارک با جند تا پست جدید آپم بچه های آسمان خوشحال میشن به خاکریزشون سر بزنید. یاعلی

شهروند

جناب داوود ابادی عزیز متن بسیار سخیفی بود بگذارید مطلبی رو عرض کنم چند سال قبل بنیاد شهید قصد داشت که چند شهید گمنام در پارک اصلی شهرمان دفن کند که با مخالفت و کارشکنی ساکنان اطراف پارک مواجه شد . شما اینها رو چه مینامید مزدور امریکا منافق یا وطن فروش باور بفرمایید اینها شهروندان عادی هستند فقط مثل شمت فکر نمیکنند همین