عکسهایی از افراد که کمتر دیده اید: 2

"سید مهدی هاشمی"
متولد قهدریجان از توابع اصفهان، از زمان شاه برای خود باند و گروهی مخوف داشت که هر مخالف و منتقدی را با کشتار و تهدید خفه می کرد. به همین لحاظ در زمان طاغوت به اتهام معاونت در قتل آیت‌الله شمس آبادی دستگیر و محکوم گردید و هنگامی که عده ای از نیروهای مبارز ایرانی در خارج از کشور در حمایت از او تظاهرات کردند، امام خمینی (ره) در پیامی به این مضمون اعلام کرد: "سیدمهدی هاشمی یک مجرم جنایتکار است نه مبارز سیاسی."

از نکات جالب پرونده هاشمی این است که وی در زمان شاه خبرچین ساواک شده و علیه محمد منتظری نیز گزارش و اطلاعاتی به ساواک داده است.

سیدمهدی هاشمی، برادر "سیدهادی هاشمی" داماد منتظری - از بانفوذترین افراد بر روی منتظری که برخی همه وقایع دفتر ایشان را از چشم هادی می دانند - پس از پیروزی انقلاب از زندان آزاد و به مناصب مهمی دست یافت.

با وجود اصرارهای بسیار آیت الله منتظری در حمایت از سیدمهدی هاشمی، وی سرانجام 6 مهر 1366 به جرائم مختلف قتل و شکنجه مخالفین گروه خود، اعدام گردید.

سید هادی هاشمی

سیدمهدی هاشمی محکوم در دادگاه زمان شاه به جرم قتل و جنایت

هاشمی روزهای اعتراف به جنایات و قبل از اعدام

آنان که به اسم دوست خون به دل امام خمینی (ره) کردند

/ 4 نظر / 75 بازدید
خرابات گریه

خدا عاقبت بخیرمون کنه و سربلند .. اميدوارم بتونيم ولی زمانه رو بشناسيم و هميشه سرباز ولايت بمونيم ...

سعید رادان

سلام حاج آقا طاعاتتون قبول باشه التماس دعا داریم- جریان سید مهدی هاشمی یکی از مسایل سیاسی وقت بود. یادش بخیر جناب منتظری ساده لوحانه فریب ایشون رو خوردند همچنان که الان در عرصه کشور شاهد اون در سطح بالا هستیم- ی کتابی هم جناب حجت الاسلام ری شهری که در آن زمان وزارت اط رو داشتند چاپ کردند - تشکر که یادآوری کردین و ممنون- ضمنا اگه امکانش هست در مورد هواپیمای بدون سرنشین سرنگون شده آمریکا ی پست بذارین . خدا سلامتی بهتون بده حاجی

site02

گاهي شانس فقط يک بار به آدم رو مياره پس بايد قدرش رو دونست بهترين فرصت زندگي شما براي ثروتمند شدن مجموعه اي بي نظير براي اولين بار در ايران براي کساني که مي خواهند بهتر زندگي کنند و از کمترين وقت و هزينه بيشترين سود را ببرند.براي آگاهي از جزييات بيشتر به لينک زير مراجعه کنيد. http://www.site02.ze.cx

salahshor57

بسیار عالی انشاءالله از مطالب خوبتان استفاده خواهیم کرد. موفق باشید