شهادت فرمانده دلیر مقاومت اسلامی لبنان

سردار دلیر مقاومت اسلامی لبنان "حسان اللقیس" (که پسرش در جنگ 33 روزه در سال 1385 به شهادت رسیده بود) شب گذشته توسط مزدوران اسرائیل، در مقابل منزلش در بیروت مورد حمله تروریستی قرار گرفت و به شهادت رسید.

 

http://davodabadi.persiangig.com/1%20hassan%20%281%29.JPG

http://davodabadi.persiangig.com/1%20hassan.jpg

شهید علی اللقیس فرزند شهید حسان اللقیس

حسان اللقیس از شجاع مردان حزب الله بود که از اولین روزهای تجاوز اسرائیل به لبنان در خرداد 1361 مردانه در عملیات علیه اشغالگران حضور مستقیم داشت. حدود 30 سال آمریکا و اسرائیل سایه به سایه دنبال بودند تا زهر خود را به او بریزند.

نقش فعال او در آزادسازی جنوب لبنان و فرماندهی عملیات مهم علیه اشغالگران صهیونیست، داغ به دل جنایتکاران گذاشته بود.

http://davodabadi.persiangig.com/1%20hassan%20%285%29.jpg

http://davodabadi.persiangig.com/1%20hassan%20%283%29.jpg

http://davodabadi.persiangig.com/1%20hassan%20%282%29.jpg

سالها پیش، یکی از کارشناسان آمریکایی، در کتاب خود درباره حسان اللقیس آورده است:
"به راحتی سر کشیدن یک لیوان آب که ما می خوریم، حسان اللقیس به آمریکا می آید و پیشرفته ترین تجهیزات نظامی و امنیتی را برای مقاومت اسلامی لبنان تهیه می کند!"
"مئیر داگان" رئیس سابق سازمان جاسوسی موساد اسرائیل، چندسال پیش در سخنرانی بازنشستگی خود، مستقیما از حسان اللقیس نام برد و اعلام کرد که آرزوی دستگیری یا ترور حسان بر دل او به عنوان رئیس موساد مانده است."
شهادت عماد مغنیه و حسان اللقیس، خلل چندانی بر حزب الله وارد نخواهد آورد چرا که آن دلاورمردان صدها و هزاران جوان را همچون خود تربیت کرده اند که جای آنها را پر خواهند کرد و روزگار را بر متجاوزان سیاه خواهند کرد.

/ 4 نظر / 19 بازدید
ایران

شما مگر این شهید را میشناختی ؟؟ عکس ها شما جدیدتره !!نمیدانم چرا برای چنین کسانی که مهم هسند ووجودشان برای حزب لله مفید است محافظ نمیگذارند

محمد علی

سلام علیکم خدا رحمتت کنه حاج حسان . روحت شاد . اخرین باری که دیدمت توی مزار شهدای بعبلک داشتی قبر دختر و پسر شهیدت رو به ما نشون میدادی . گفتم حاجی این قدر بدون محافظ و همراه ، این دور و بر ول نگرد . گفتی که اسراییل جرات نداره توی بعبلک مارو ترور کنه اون چند روزی که مزاحمت بودیم خیلی خیلی توی زحمت افتادی . فرصت نشد تویاین دنیا جبران کنیم . روحت شاد

امینی

سلام و درود خدا بر شما و مجاهدین و شهدای حزب الله لبنان خوشا به سعادتتان که با این شهید والامقام از نزدیک دیدار داشته اید . ان شالله با شهدای کربلا محشور گردند . خوشا به سعادتش ... ما که وقتی از مجاهدت ها و دلاورمردی های این فرمانده بزرگ حزب الله خواندیم بسیار از فقدانش اشک ریختیم . اما بیشترین چیزی که عذابم می دهد این است که اینچنین انسانهای بی نظیری را چرا بعد از شهادت و فقدانش می شناسم . ای کاش مانند شما لااقل با ایشان دیداری هر چند اندک داشتم و دستشان را می بوسیدم .

امینی

خسته نباشید حاج حمید جان ارادتمندیم عکسهای شهید لقیس متاسفانه هیچکدوم باز نمیشه .