چرا از شهید احمد پاریاب نمی نویسم؟!

برخی دوستان گیر داده اند که چرا در وبلاگم از شهید احمد پاریاب نمی نویسم؟

اولا به نظر بنده پاریاب سردار نبود!
بله سردار نبود.
چون سردار که غریبانه و مظلوم، در قرچک ورامین جان نمی دهد که بعد گذشت چهار روز، اهالی محل از بوی ... متوجه شوند، در را بشکنند و با بدن باد کرده و سیاه شده او روبه رو شوند!
این را به خاطر این می گویم که بسیاری از همرزمان و دوستان قدیمی پاریاب، این روزها برای خود کسی شده اند! یا نماینده مجلس، رئیس فلان قطب اقتصادی یا ...
این از سردار بودن یا نبودن پاریاب.

دوم این که، من بجز چند روز کوتاه در گردان شهادت و گردان حبیب، دیگر با پاریاب نبودم. بخصوص آن روزها که با چه دعوا و داستانی! پاریاب از لشکر 27 قهر کرد و رفت تیپ دیگر! که بماند.

سوم این که، بنده که در زمان جنگ عددی نبودم، بعد جنگ هم هیچ رفاقت آنچنانی و خودمانی با احمد پاریاب نداشتم که امروز آنچنان سنگ به سینه بکوبم که ...
الحمدلله پاریاب بعد جنگ و بخصوص بعد مرگش، آن قدر دوست و رفیق و همرزم داشت و دارد که دیگر ما جزو قاذوراتیم!
از آقایان "هاشمی رفسنجانی" بگیر تا "موسوی اردبیلی" که پاریاب به عنوان سرتیم حفاظت آنان، جان خویش را بر کف نهاده بود، تا این پایین پایین ها!
همه و همه حق دوستی و رفاقت را بعد مرگش به خوبی ادا کردند! حالا قبل مرگ و زمان حیاتش بماند آن دنیا که مو را از ماست می کشند!

این که پاریاب که بود، در جنگ چه کرد، بعد جنگ چگونه زیست و هزینه سنگین داروهای شیمیایی و درمانش را چگونه و چه کسانی فراهم کردند، بماند تا دوستان نزدیک و یاران غار او برایتان بگویند.

فقط:
وای به روزی که خداوند غفار و ستار، از شدت اعمال زشت ما، پرده ها کنار نهد و ...
آن روز است که در پیشگاه عدل الهی، دوستان واقعی و ... معلوم و شرمسار خواهند شد.

فقط ای کاش احمد پاریاب به عنوان یک شهروند زیر خط فقر، نزد دوستان، همرزمان و یاران دیروز و امروزش حق حیات داشت!
همین.

این هم حسن ختام حرّافی هایم:
دو عکس از دیروز تا امروز

 

زمستان 1363 پادگان دوکوهه
شهید احمد پاریاب - حمید داودآبادی – عباس طالبی (معاون پاریاب)

 

زمستان 1391 – حسینیه گودال قتلگاه مراسم ختم
حمید داودآبادی – احمد پاریاب که دیگر نیست – عباس طالبی  

/ 2 نظر / 15 بازدید
soltani

با سلام خدمت برادر بزرگوارم داود آبادی عزیز معمولاً مطالبتان را در وبلاگ انتشار میدهم . اما غرض از این نظر این بود چندی قبل برادری دلسوخته جهت همکاری با من تماس گرفت و به حضورش رسیدم و ظهر شد و وقع ادای تکلیف نماز ظهر و عصر ولی ایشان یک آخ هم نگفت و اینکه نماز را اول وقت خواند و من ادای تکلیف کردم و ایشان تماشاچی ، ماندم چه بگم سایتی با محتویات بسیار ارزنده از دفاع مقدس و شاید خیلی جامع ولی دریغ از عمل به تکلیف حال آنهم از یک فردی که خود دلسوخته بود و کلی تیر و ترکش به تن من حقیقتاً قیدش را زدم حتی برای همکاری برایم پول و شهرت مطرح نبود ولی بیخیال قضیه شدم و خودم بسنده کردم به وبلاگی که دارم . همرزم دیروز گردان حمزه و همرزم امروز در فضای مجازی سلطانی

حمید

عجیبه مسیر حرکت شما هم مثل هاله نور پشت سرتان حک شده خیلی عجیبه خدا رحمت کند شهید بزرگوار را که طرف نسبتی با شما ندارد