خواندنی های جالب و خنده دار از سخنرانی ها - 1

با اجازه شما، عزیزان بسیجی استان ها و شهرستان ها از دانشگاه های مختلف که بسیار لطف دارند و بنده را همچنان بسیجی ای در خط می دانند، تماس می گیرند و برای سخنرانی به مناسبت های مختلف دعوت می کنند. و این یکی از الطاف خداوندیست که بعد از پایان جنگ نصیبم گشته که با ذکر خاطرات دوستان شهید و حماسه آفرینی آن عزیزان، یاد و راه شان را گرامی بدارم.
گاهی در این مراسم اتفاقات جالبی هم می افتد که تصمیم دارم چندتایی از آنها را برای عوض شدن حال و هوای وبلاگ و امروزی شدن خاطرات، بنویسم.
این هم اولین خاطره قشنگ و عجیب!

هفته بسیج چند سال پیش، از طرف بسیج دانشگاه آزاد امیدیه خوزستان دعوت شدم. جمع واقعا زیادی در سالن حضور داشتند که تعدادی هم بیرون مانده بودند؛ و صد البته اینها از هواداران من نبودند و برای سخنرانی من نیامده بودند!

مجری رفت بالای جایگاه و پس از خواندن چند خطی شعر درباره حماسه سازان دفاع مقدس، مقدمه ای چید و سپس در معرفی بنده اعلام کرد:
"هماکنون از سردار بزرگ جبهه ها، استاد دانشگاه، دکتر حمید داودآبادی، دعوت می کنم تا برای ایراد سخنرانی به بالای سن تشریف بیاورند ..."

شک کردم! مگر حمید داودآبادی دیگری غیر از من هم دعوت شده؟ ولی کسی نرفت طرف جایگاه. با اشاره مجری متوجه شدم منظور او فقط من هستم. جا خوردم. رنگم پرید. حالا باید چیکار می کردم؟ من که هیچ کدام از این چیزهایی که او گفت، نیستم!
مثل همیشه در این گونه موارد، از حضرت زهرا (س) مدد گرفتم، صد تایی صلوات نذرش کردم که خراب نکنم و عزت بسیجی را حفظ کنم.

وقتی پشت میکروفون قرار گرفتم، بعد از بسم الله و سلام و احوال با حضار، گفتم:
"ببخشید ظاهرا این دوست مجری مون اشتباهی بنده رو خدمت شما معرفی کردند که خودم اون رو درست می کنم.
من حمید داودآبادی فقط و فقط یک بچه بسیجی هستم و هیچ گونه درجه و رتبه سرداری ندارم. اتفاقا بالاترین درجه برای ما همون بسیجی است که امام به آن افتخار می کرد."

جمعیت کمی خندید. ادامه دادم:
"مشکل این جاست که بنده اصلا استاد دانشگاه نیستم. اتفاقا دانشگاه میرم، اونم دانشگاه تهران. میگن: حسنی به مکتب نمی رفت، وقتی می رفت جمعه می رفت. بنده فقط جمعه ها به دانشگاه تهران میرم اونم برای نماز جمعه."

جمعیت بیشتر خندید. مجری بیچاره حالش گرفته شده بود؛ چون همیشه از پاچه خواری های بیجا بدم می آید، تیر خلاص را زدم و گفتم:
"و اتفاقا دکتر زیاد میرم البته برای مداوای مریضی ولی اصلا دکتر نیستم. بذارید یه چیزی بگم که خیلی بخندید. مدرک تحصیلی بنده "سیکلانس" است."

همه با دهان باز و چشمان متعجب نگاه کردند که گفتم:
"قدیمیا میگن حرف مرد یکیه. منم همون سال 60 که درس و مشق رو ول کردم و رفتم جبهه، دیگه لای کتابی جز قرآن رو باز نکردم و تا همین امروز هم به همون مدرک سیکل خودم می نازم."

جمعیت نمی دانستند بخندند، تعجب کنند یا ... که یک دفعه زدند زیر خنده و کف زدند.
من هم شروع کردم به ذکر خاطرات، که در انتها با استقبال بیش از حد حضار مواجه شد.

/ 9 نظر / 11 بازدید
روح اله

سلام و درود بر شما بسيجي قهرمان

خرابات گــــــــــــریه

سلام ؛؛؛ ميگم بعضی وقت ها شوت ميزنی و گوگيجه ميخوری باز باور نکن !!!!!!!! 1 ) شما سرت بالای داره ! داغی حاليت نيست ... سردار ... !!! 2 ) مگه حضرت امام (ره) نفرمودند "جبهه" دانشگاه آدم سازی بود ... پس "استاد" دانشگاه هم هستی و خودت خبر نداری .... 3 ) ميگه "دکتر" نيستم .... تو همون جلسه مگه حال مجری فلک زده رو "جا" نياوردی ... پس دکتر هم هستی ....... 4 ) تازه من فکر ميکنم "دامـــــــپزشک" هم هستی و برای اينکه ريا نشه رو نميکنی ... !!!! چون خيلی وقت ها حال يه سری "حيوان" رو جا آوری که از همه بیشتر بهت مياد ..... پس بنده خدا برو تا حقت رو نخوردند ... جير مواجب اين شغل هات رو بگير تا بالا نکشيدن ... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ولی از حق نگذريم "روضه خوانی" و "خاطره گويی هات" حرف ندارن و نامبر وانی .........

محسن

آقا حمید خواهرم یک قسمتی از برنامه شمارا در مناطق جنوب قبلا آورده بود و من دیدم الان هرچی می گردم پیداش نمی کنم باید برم تفحص آثار اما خدایش چطور این برنامه ها رو می تونیم ظبتشو گیر بیارم بابا دلم لک زده برای یک برنامه که واقعا درست باسه

علیرضا ب

باز هم دمت گرم که راستش را گفتی و مدرکت مثل خودمه اما همیشه با خواندن مطالبت این سوال برای من مطرح بود که مدرک تحصیلی ات چیست چون از نوع نگارشت حدود ان مشخص بود

p

بسیار زیبا بود

گمنام

ما که خیلی دوست داریم چون رفیق مصطفی هستی

محمد

مخصل حاجی سیکلانس خودمون هم هستیم؛

امید

حمید جان ، سلام بعد از جریانانت سال 88 این اولین باری بود که از ته دل خندیدم . عجرکم عند الله

مهرزاد

مرد مومن سیکل؟!!!!