پرده نشین، ظریف و دلنشین!

کم نیست زمان گریزم از سریال های تلویزیونی.
و بیشتر است گریزم از فیلم های سفارشی و کذایی که با تبلیغات آنچنانی سعی می کنند بینندگان را به تماشا بنشانند! یا زورکی پیام خود رابه مخاطب القاء کنند.

چند شبی است مهمانی تازه در کنج خانه مان، بر صفحه سیاه تلویزیون جاخوش کرده و جلوه گری می نماید!
مهمانی که اول غریب می پنداشتمش، ولی به مرور شد دوستی که حتما باید هر شب سراغش را بگیرم و نظاره اش کنم.

پرده نشین
سریالی ظریف، قابل تامل و توجه، و صد البته از دید بنده، نه به عنوان آشنا با فیلم و فیلمنامه و ... که قطعا نیستم، بلکه تنها به عنوان مخاطبی که تفاوت فیلم "خوب واقعی" و "خوبِ زورکی سفارشی" را می فهمد!

پرده نشین، که این شب ها از شبکه یک سیما پخش می شود، از آن دست سریال هاست که نه با بهره جستن از طنز و خنده، هنرپیشه های جلوه گر و طناز، دلبران خوش سیما و ... توانسته است پیام ظریف و مهم خود را به مخاطبان برساند و آنان را پای تلویزیون بنشاند.

این را باید صادقانه اعتراف کنم:
پرده نشین، تنها و تنها فیلم (چه سریال و چه سینمایی) درباره روحانیت است که در این سی ساله توجهم را جلب کرده و بر دل سخت گزینم نشسته و خانه کرده است.

بازی حرفه ای هنرمندان توانایی چون فرهاد آئیش، هومن برق نورد و ... که به واقع جالب توجه و تعجب است، بسیار بر گیرایی فیلم تاثیر دارد.
و این نشانه از ریسک بالای کارگردان جوان در گزینش هنرمندان و بازی گرفتن از آنها دارد.

حرکت ظریف و حساس بر تیغ دو دم خط قرمز، پرداختن به آنچه این روزها بیش از دو دهه قبل از روحانیت شاهدش هستیم، همه و همه به موفقیت فیلم کمک کرده است.

بهروز شعیبی در مقام کارگردان پرده نشین، نشان داد که توانایی ساخت سریال در قسمت های زیاد را دارد. برخلاف بعضی که فقط توانایی ساخت فیلم سینمایی دارند و در سریال سازی ...

جا  دارد به این کارگردان جوان خسته نباشید بگویم و برای او که قطعا آینده ای روشن، پرمفهوم و نه گیشه پسند و گیشه فریب دارد، خسته نباشید بگویم و برای تداوم مسیر سخت ولی دلنشینش دعا کنم.

همچنین به دوست عزیز سیدمحمود رضوی که تهیه کنندگی این سریال را برعهده دارد، خدا قوت بگویم.

خلاصه کلام به زبان خودم:
پرده نشین
خیلی سریال قشنگیه، خیلی ظریف و خوب درباره روحانیت حرف زده. من یکی خیلی خوشم اومد.
دمشون گرم. چه نویسندگان زحمتکش و توانا و چه کارگردان جوان و تهیه کننده آن و بازیگران هنرمند که واقعا همه قشنگ سر جای خودشان نشسته اند.
به همه عوامل ساخت سریال پرده نشین خدا قوت می گویم و برای موفقیتشان دعا می کنم.

/ 3 نظر / 45 بازدید
جلال

سلام سردار موفق باشی

کوثر

با سلام آقای داودآبادی عزیز یه سری به فیلم دولت مخفی بزن ببین چطوری دارند به حیثیت بچه های آزاده بازی میکنند من که فقط خاطرات آزادگان را شنیدم و خوندم تا حالا اینجوری ندیدم بقول یکی از آزادگان که شب در حین دیدن فیلم با او تماس گرفتم می گفت مردم مارو از این به بعد چوپون دروغگو فرض میکنند چون میگن اینطور که در فیلم نشون میدهند اونقدر هم وضعتون بد نبود حمام - لیف حمام - تیغ - شامپو - حوله -ظرف غذای استیل - برنج زعفرون زده - محل خواب خوب ......... و اگر چیز بدی وجود داشت همش تقصیر خودتون بود -. اکثرشما که دنبال بزن و برقص بودید - یه عده ای از شما مذهبی خشک بودید - یه عده ای جاسوس بودید - یه عده قلیلی هم آدم مثبت بودید و در کل حتی کتک زدن عراقی ها هم بدست خودتان بود و همدیگر را می زدید و لت و پار میکردید . بخدا وقتی این فیلم در جمهوری اسلامی ساخته می شه آدم بدجوری می سوزه . تو کشورهای دیگه مثل آمریکا جوری از تجاوزشان به کشورهای دیگه فیلم می سازند که من ایرانی هوا دار تجاوز آمریکا می شم و برای نیروهیش کف و سوت می زنم اونوقت در سیمای جمهوری اسلامی ایران و هنوز در زمانی که آزادگان زنده اند فیلمی ساخته می شه که 80%

ميلاد

سلام. بنده هم با شما موافقم.خدا اجرشون بده. بابت فيلم دولت مخفي هم خيلي خيلي متاسفم ... يه وقت يكي از كارگردانا مي گفت : قرار نيست به صرف نشون دادن صحنه نماز خوندن بگيم كه اين فيلم مذهبيه ... شايد تو همين فيلم سلسله اتفاقاتي بيافته كه بيشترين اثر ضد اسلامي رو در ناخودآگاه بيننده ها بزاره.