اعتراف سعید حجاریان به بازداشت سیدحسن نصرالله

سرانجام سعید حجاریان - از عالی ترین مقامات امنیتی و موثر دهه 60 در دفتر اطلاعات نخست وزیری - بالاجبار، زبان به اعتراف گشود.
البته شاید برخی مدعی شوند گلوله ای که به صلاح اصلاحات، به مغز مدعی اصلاحات – حجاریان – شلیک شد، تاثیر خود را گذاشته و ضمن این که مغز وی درحال کوچک شدن است، حافظه او نیز دیگر یاری اش نمی کند!
ولی مطالب و خاطراتی که سعید حجاریان - قربانی خودزنی اصلاحات - در مصاحبه اخیرش با مجله "اندیشه پویا" ذکر کرده، نشان از سلامت حافظه اش دارد؛ بدان حد که در بسیاری جاها از ارائه توضیحات بیشتر طفره می رود، که نشان از زیرکی وی دارد.

 

پس از انتشار مطلب "بازداشت سیدحسن نصرالله توسط خسرو تهرانی و سعید حجاریان! " در وبلاگ خاطرات جبهه به نقل از کتاب زندگی خودگفته سیدحسن نصرالله، سرانجام حجاریان مجبور به اعتراف شد؛ ولی اظهارات او به جای این که شرح ماوقع باشد، برعکس ابهامات قضیه را بیشتر کرده است.
از قدیم گفته اند: "دروغ گو، کم حافظه می شود."

 

متن گفت وگوی سعید حجاریان در صفحه 41 مجله اندیشه پویا شماره 2 مورخ تیر و مرداد 1391:
* گویا شما سیدحسن نصرالله را هم در همین زمان که در نخست وزیری بودید، برای اولین و آخرین بار در عمرش در بدو ورود به ایران در فرودگاه بازداشت کردید و چند روزی هم در زندان نگه داشتید. چرا بازداشت اش کردید؟
حجاریان: اصلا نصرالله شناخته نشده بود آن زمان و رئیس حزب الله سیدعباس موسوی بود.
* بالاخره معاون سیدعباس موسوی بود آن زمان و سه روز بازداشت شما بود.
حجاریان: نخست وزیری یک دفتر در فرودگاه داشت. نهضت های آزادی بخش سپاه زیر نظر سیدمهدی هاشمی بود. او و محمد منتظری بدون ویزا و پاسپورت آدم به ایران می آوردند. تصور کنید که چند عرب بدون ویزا و پاسپورت از هواپیما وارد ایران شده اند. طبیعی است که توسط دفتر نخست وزیری در فرودگاه مورد سوال و جواب قرار بگیرند.
* بالاخره شما که می دانستید او نصرالله است چرا بازداشت اش کردید؟ و او می گوید که از آن هواپیما خانم عرب بدون حجاب پیاده شد و آنها با او کاری نداشتند اما مرا که روحانی بودم بازداشت کردند.
حجاریان: آن خانم بی حجاب پاسپورت داشت اما آقای نصرالله نداشت. غیرقانونی و بدون ویزا آمده بودند و ورود غیرقانونی جرم است.
* مدعی است بازجویی شده؟ چه کسی او را بازجویی کرده؟
حجاریان: نمی دانم. من نبودم.
* بالاخره اطلاعات نخست وزیری او را بازداشت کرده بود و شما هم آنجا بودید خصوصا در بخش خارجی و ضدجاسوسی که مسئولیت داشتید.
حجاریان: بازجویی شده که چرا آمده ایران. کنترل امنیتی فرودگاه بالاخره دست نخست وزیری بوده. باید مشخص می شد که چرا یک فرد بدون ویزا به ایران می آید. بچه ها در فرودگاه بازجویی می کردند و بعد هم او را برده اند دو، سه شب در یک ساختمان دیگر بازداشت کرده اند. مساله، یک ماجرای اداری بود و جنبه سیاسی نداشت.
* و نهایتا چه شد که او را آزاد کردید؟
حجاریان: سیدمهدی هاشمی و بچه های سپاه آمدند و وساطت کردند و او را بردند.

درباره ادعاهای ضد و نقیض حجاریان، مثلا این که آن زمان محمد منتظری شهید شده بوده، یا سیدحسن نصرالله با سیدمهدی هاشمی هیچ ارتباطی نداشت و ... نکات زیادی می توان ذکر کرد، ولی بهترین مطلب درباره اظهارات حجاریان، مقدمه مصاحبه گر مجله با اوست:
" سعید حجاریان در طول گفت وگو برخی ماجراهای تاریخی را به یاد نمی آورد یا ترجیح می دهد به یاد نیاورد، اما ساده دلانه است اگر گمان کنید که او دچار فراموشی شده است.
وقتی که گلایه می کنم چرا مدام می گویید: "یادم نیست"؛ می گوید که "خیلی سال گذشته" و بعد البته تکمیل می کند "شاید همه حقیقت را نگویم! اما دروغ هم نمی گویم." او درباره گذشته خودش باز و بی پرده سخن نمی گوید. گزیده سخن می گوید و به کفایت؛ شاید به خاطر لکنت زبان است و سختی تکلم. خودش که این طور می گوید. اما آیا این همه واقعیت است؟"

/ 11 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
تواب

با سلام یه سوال : الان اقای سیدحسن نصرالله و بقیه ( حالا مثلا چاوز ) میاد ایران پاسپورت و ویزا داره ؟ یا میخوان ازش ؟ جدی پرسیدم ها ؟ ضمن اینکه خدایی خداییش منهای ابعاد دیگر قضیه که ذهن مفلوک ما بهش قد نمیده مثل قضیه نماینده مجلس دوره هشتم میمونه که تو هواپیما سلاح حمل میکرد و وقتی گارد هواپیما فهمید کله پاش کرد ! یعنی کلیت کار از نظر ضوابط به نظر من درست بوده ... میمونه اون بخش هایی که در حد شعور ما نیست ، خوشحال میشم روشن بشم از اون جهات !

محمد

سلام ممنون از اینکه ما رو مطلع میکنید فکر کنم یه بار گفتم... امان از فراموشی بعضیا میگن کسی رو که خوابه میتونی بیدار کنی اما کسی رو که خودشو به خواب زده عمرا" بتونی بیدار کنی[قهر]

حجت الاسلام شیخ علی اصغر فروتن

سلام با پستی جدید با نام "از «خنده بازار سیما» تا «سوت و کف المپیکی ها» در شب عزای اهل بیت(ع)" و "خاطره بازداشت شدنم در بقیع" به روز هستم کلیک رنجه کن یا علی و من الله التوفیق فی جمیع الامور

متولد 1358

سلام و ارادت . . . همین الآنشم دستگاه خارجه و جاسوسی انگلیس بعضی اسنادش در مورد کشور عزیزمون که مربوط به 30 سال قبل هستش رو که رو می کنه خیلی خطوطش رو لاک گرفته !!! یعنی اینکه هنوز قابل اهمیت هستند و براشون ارزش اطلاعاتی و چه بسا حیثیتی داره !!! وای به حال این مفلوک از خدا بی خبر که معلوم نیست تو اون سه روز چه بلای سر این مجاهد فی سبیل الله آورده که البته بعدها معلوم خواهد شد !!! و روسیاهیش برای ذغال مونده صدالبته !!! الآن بعد از 30 سال شما خودتون دارید می بینید که سیدنا العزیز کجاست و چقدر محبوبه و چقدر قدرت مند و آبروداره !!! و این "طفل معصومک" چی !!! بی خیال بابا . . . . یا علـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی . . . [گل]

ناظر

تواب جان خیلی نظرات زیبایی داری که هر بار مارا بیشتر و بیشتر مشعوف میکنه دوست گرامی گردش کار سفر های دیپلماتیک با سفر هایی که شما میری خارج فرق داره (مثلا یک کشور رییس جمهور یک کشور دیگه رو دعوت کنه و بعدش بگه بیا ببینم پاسپورت داری؟؟)[نیشخند] اما در مورد باقی قضایا با توجه به این که ایشون چهره اشون بعنوان یک آدم کذاب مشخص شده نمیشه به دلایلش خیلی استناد کرد (قضیه ی ترورش و سعید عسگر که هنوز فراموش نشده!!) ضمن اینکه این بابا تو همین چند خط هم چندتایی دروغ به هم بافته همیشه میگم ای کاش نامردان و نامردمان اجازه میدادن ق.ق به روش آقا سید اسدالله لاجوردی عمل میکرد تا همون موقع تخم نفاق امثال حجاریان - نبوی - خویینی ها - عطریانفر - انصاری و .... تو این کشور خشک میشد فقط میشه گفت افسوس

علی اصغر بهمن نیا

سلام بی زحمت این طرح جلدی که اینجا گذاشتید رو با اونی که براتون ایمیل کردم عوض کنید. خیلی داغونه. یا علی

تواب

سلام خوب ناظر جان ما هم همین بعد طنز و نغز قضیه رو بیان میکنیم ! تا ملت هوشیار باشند ! و واقعا از نظر من قضیه خیلی طنز هست ... یاد جمله رئیس دفتر هاشمی رفسنجانی افتادم وقتیکه برخی بیانات ش رو احمدی نژاد گفته بود و نهایتا رئیس دفترش گفت : دروغ نگفتند ولی همه ی راستش رو هم بیان نکردند ! به هرحال بنده معتقدم قضیه هرچی که بوده باید واضح و شفاف بیان بشه ، وقتیکه قضیه تا این سطح کشیده میشه ، ضمن اینکه بله بنده هم سابقه امثال حجاریان ها ( و البته مربیان آموزشی وی رو ) میدونم و میدونم که نمیشه به کسیکه مغز متفکر اطلاعاتی و... بوده اعتنای صرف داشت برای همین لوث شدن قضیه و طنز خفته در این بیان مختلف ماجرا رو اشاره نمودم آخه لامصب من پامو از استانمون اونورتر نزاشتم چه برسه به اینکه پاسپورت بگیرم ! مخلصیم

parsa

مستند کوتاه و جالب از شبکه نصر درباره یوسف اسلام بهمراه زیر نویس فارسی http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?lid=6868

پگاه

سلام اگه خواستی بدونی در 17 شهریور چه گذشته!!! کلیک کن http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?lid=6909

vooroojak

bahal bood[خمیازه][خمیازه]