کتاب جدید داودآبادی: "دیدم که جانم می‌رود" خاطرات شهید کاظم‌زاده

خبرگزاری فارس: داودآبادی کتاب خاطرات شهید "مصطفی کاظم‌زاده‌" را برای انتشار به دست ناشر سپرد.
 حمید داودآبادی نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، درباره کتابی که آماده انتشار داد گفت: کتاب «از معراج برگشتگان» که دربردارنده خاطرات من در طی سال‌هایی ابتدایی انقلاب تا پایان جنگ است، فصلی دارد که به آشنایی من و شهید «مصطفی کاظم‌زاده» می‌پردازد. این فصل یکی از بخش‌هایی بود که خیلی مورد توجه و استقبال مخاطبان قرار گرفت. به همین خاطر تصمیم گرفتم محتوای آن فصل از کتاب را با خاطراتی که از آن شهید از سال‌های‌ بعد جنگ دارم ضمیمه کنم و همراه با عکس و اسناد که از این شهید برجای مانده است، به صورت یک کتاب مستقل منتشر کنم.
وی افزود: خاطرات اضافه شده در کتاب جدید، از جمله مواردی بود که به خاطر سیر و ترتیب زمانی که در کتاب از معراج برگشتگان لحاظ شده بود، قابلیت انتشار در آن مجموعه را نداشت.
نویسنده کتاب «کمین جولای 82» درباره عنوانی که برای این کتاب انتخاب کرده است گفت:
شعری هست که می‌گوید:
در رفتن جان از بدن گویند هر نوعی سخن
من خود به چشم خویشتن، دیدم که جانم میرود
بر اساس این شعر، نام «دیدم که جانم می‌رود» را برای کتاب این شهید انتخاب کردم. چون شهید کاظم‌‌زاده برای من جان و روح بود و تنها شهیدی بود که من یک ماه قبل از شهادت، جلوی خود او، تا لحظه‌ جان دادنش، برایش گریه می‌کردم که از صبح خودش گفت من امروز بعدازظهر شهید می‌شوم. خیلی داستان مفصل و زیبایی دارد. این که می‌گویم داستان، نه به معنای خیالی چون تمامش خاطره است، نه رویا است نه تخیل است. خاطره و اتفاقی است که بین من و آن شهید رخ داده است.
داودآبادی گفت: این کتاب را برای انتشار، به موسسه شهید کاظمی سپرده‌ام.
خبرگزاری فارس

/ 8 نظر / 8 بازدید
انصاری

سلام علیکم از دیدن وبلاگ ارزشی و بسیار خوب شما لذت برده و استفاده کردیم. به اطلاع شما میرسانیم که: وبلاگی به آدرس holydefence-ir.blogfa.com(دائرة المعارف دفاع مقدس) ایجاد شده که به معرفی وبلاگهای دانشجویان عزیز با موضوعات دفاع مقدس پرداخته است که کار جالب و درخور توجهی است. شما که مروج موضوعات ارزشی بوده و پیشکسوت در اینگونه امور هستید، اگر به آنها سر زده و با معرفی خودتان آنها را تشویق کنید تاثیر بسیار زیادی در روحیه و ترویج اینگونه فعالیتهای ارزشی درعرصه جنگ نرم دارد. و اگر آنهارا به سایر دوستانتان معرفی و به سایتها و وبلاگهای خود لینک کنند کاری بسیار قابل تقدیر نموده اید.

انصاری

انشالله با ترویج و توسعه اینگونه فعالیتها، عرصه برای فعالیتهای ضدارزشی دشمنان دین اسلام و نظام اسلامی ایران، تنگتر گشته و فضای جهانی اینترنت مملو از ذکر و نام و یاد خدا گردد. *بعون الله* باشد تا با کمک به فعالیتهای ارزشی معنوی و حضور نسل جوان در این عرصه بتوان در مقابل جنگ نرم دشمنان ایستادگی کرده و بیگانگان را از امید بستن به جوانان پاک این سرزمین شریف مایوس نمود. به امید آنکه همگان در این حوزه و امور فرهنگی صادقانه و خالصانه گام برداشته و ثابت قدم بوده و مشمول دعای خیر صاحب الامرحضرت بقیه الله الاعظم(عج)و شهداء و امام شهداء خمینی کبیر(قدس سره)، قرار گیریم. * انشاءالله تعالی*

فعالان سایبری

با سلام واحترام وبلاگ نویس محترم ثبت نام نخستین جشنواره فعالان سایبری آغاز شد .برای ثبت نام به سایت www.isarclub.com مراجعه فرمایید . بخشهای جشنواره شامل : وبلاگ ، وبسایت ، نرم افزار ، کلیپ و تم تلفن همراه همراه با جوایزی چون سفر آموزشی به خارج از کشور، لپ تاپ و جوایز نفیس دیگر .

با سلام آقای داوودآبادی. از خواندن این خبر بسیار خوشحال شدم .حق را در قبال این شهید عزیز ادا کردید.امیدوارم خدا کمکتان کند و مصطفی نیز از این کار شما خوشنود شود و بی شک او بهترین دوست و بهترین انسانها بود.سوختن در غم نبود او هم شیرین است و هم سخت.خوشا به حال شما که این چنین رفیقی در زندگیت داشتی.موفق باشید با یاری خدا

فاطمه

بیانات آیت الله قائم مقامی درخصوص رژیم اشغالگر قدس http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?lid=6931

عمار سالك

سلام حاجي دمت گرم و عمرت داراز بادا . انصافا وقتي توي كتاب از معراج برگشتگان داستان شما و مصطفي را مي خواندم در نيمه هاي شب در حجره ي مدرسه علميه مان فقط اشك بود و اشك... . خيلي زيبا بود خيلي خيلي خيلي ... . دعايم كنيد اينهم خيلي!

آزاد

با اینکه با بسیاری از شهدا رفیق بودم ، پس از خواندن کتاب دیدم که جانم می رود هروقت که به عکس شهدا نگاه می کنم مثل شهید عزیزمصطفی یا دادشم شهید رضا فقط اشک میریزم. یاحسین شهید

غفاری

این کتاب با مطالب کتاب "از معراج برگشتگان "فرق دارد؟