خاطرات جبهه
 
قالب وبلاگ
نويسندگان

نام حسين موسوی سرانجام رسانه‌ای شد   

 بعد از ۲۴سال نام حسين موسوی مسئول سابق پرونده ۴دیپلمات و کسی که به مدت ۱۶سال مسئول اين پرونده بوده است٬ سرانجام توسط خبرگزاری فارس رسانه‌ای شد. خبرنگار مربوطه پس از يک سال محافظه‌کاری سرانجام اسم موسوی را رسانه‌ای کرد و به سوال برگزارکنندگان همايش در انتهای افق از نتايج پيگيری‌های ۱۸ساله او در زمان مسئوليتش اشاره کرد.

اين اولين بار است که يک رسانه به اسم موسوی اشاره کرده است. چرا که او در مدت مسئوليت خود با مخفی‌کاری از ارائه هرگونه تصويری از خود خودداری می‌کرده است.

البته در اين خبر مدت مسئوليت موسوی ۱۸ سال ذکر شده که معلوم نيست اشتباه از خبرنگار بوده يا فرد مصاحبه شونده. البته حق هم دارند. آن‌قدر او سکرت‌بازی درآورده و پرونده را امنيتی جلوه داده که مدت مسئوليتش هم به روشنی معلوم نيست.

اين خبرنگار مطالب فوق را در مصاخبه با فردی به نام اسکندری دبير اين همايش درآورده است.

 

 

مراسمی که به هم ريخت!   

هرکس که به نوعی با پرونده 4دیپلمات در ارتباط بود و در مراسم 14تیر امسال شرکت نکرد، واقعاً از دستش رفت. واقعاً مراسم توپی بود. حسین خان موسوی که قول داده بود در مراسم شرکت کند، همانطور که همه حدس می زدند شرکت نکرد و البته شانس آورد که شرکت نکرد.

موسوی قرار بود در این مراسم در خصوص 16سال فعالیت خود و آن چه که در قبال برادر خود و 3 دیپلمات دیگر انجام داده و در مورد 15میلیارد! تومانی که خرج کرده، توضیحاتی بدهد. فقط گوشه ای از مراسم را بخواهم بگویم، در حال خروج حاضران در پایان مراسم، حمید داوودآبادی و سردار جعفر جهروتی از پیگیران این پرونده و همرزمان احمد متوسلیان که در سخنرانی های خود تاکید کرده بودند باید مشخص شود این مقدار پول که به گفته سید محمد خاتمی رییس جمهور وقت (در دیدارش با خانواده ها) صرف این پرونده شده، این پول چگونه صرف شده و در پایان مراسم خطاب به رائد پسر محسن موسوی که حسابی در سخنرانی خود قاطی کرده بود، پرسیدند: عمو این پول را چه کرده است.

همه دور این افراد حلقه زده بودند و دوست داشتند بفهمند بالاخره بفهمند شخصیت مرموز و پنهان این پرونده واقعاً این همه پول را چه کرده است اما نشده که بشود و رائد قصر در رفت.در هرصورت این مراسم واقعاً مفید بود.

من الان وقت ندارم و برای همین این متن را تند نوشتم. اما حتماً به جزییات واقعاً مهم و جالب این همایش اشاره می کنم

  

 

سه موسوی کجا بودند؟؟؟   

سوالی که برای خیلی از ما مطرح بود این بود که این آقایان موسوی های سه گانه چرا در مراسم سالگرد ربایش چهار دیپلمات حضور نیافته بودند؟ در نوشته سعی خواهد شد به بررسی علل و عوامل غیبت این افراد پرداخته شود.

موسوی از نوع احمد:

معاون پارلمانی رئیس جمهور

رئیس کمیته پیگیری سرنوشت 4دیپلمات در دولت

در پیگیری این پرونده جدی است

اعتقادی به کار رسانه ای ندارد و شاید به همین خاطر در مراسم سالگرد حاضر نشده است

می گویند مشغله زیادی دارد و شاید به همین خاطر در این جلسه شرکت نکرده است

در هرصورت نبود او و نبود معاون او در مراسم تاثیر جالبی بر افکار عمومی ندارد. مسئولان قبلی هرکاری هم که می کردند حداقل در مراسم سالگرد شرکت می کردند

 موسوی از نوع حسین:

قول داده بود شرکت کند تا در مورد 16سال فعالیت خود در پيگيری اين پرونده توضیح بدهد. اما نکرد و شانس هم آورد.

البته این جلسه واقعاً به ضررش بود. بعد از 24سال سخنرانان رک و راست آمدند و پرسیدند این همه پول کجا خرج شده است.

احتمالاً از ترس همین قضیه به مراسم نیامد تا اصطکاکی ایجاد نشود. البته فرقی نکرد و این مراسم به یک محل پرسش تبدیل شده بود که بالاخره این برادر دلسوز! این 15میلیارد تومان(به گفته محمد خاتمی رئیس جمهور وقت، کمال خرازی وزیرخارجه وقت و علی ربیعی مسئول پرونده وقت) چه طور خرج کرده و چرا هیچ گزارشی در خصوص این مسئله به هیچ کس ارائه نکرده است.

رائد موسوی برادرزاده حسین و داماد او که در یک سخنرانی از پیش تعیین نشده  درصدد دفاع از عموجان برآمد، آن قدر خراب کرد که اگر کسی از حضار نمی دانست منظور سخنرانان عموی او بوده است، همه در پایان مراسم فهمیدند. که آقای حسین موسوی چیزهایی برای پنهان کردن دارد.

موسوی از نوع سید محسن:

اصولاً نمی توانست شرکت کند. چون یک چند وقتی است از او هیچ خبری نیست. چون او هم یکی از 4دیپلمات است. معلوم نیست شهید شده یا در زندان های رژیم صهیونیستی به سر می برد و با این حوادثی که در پیگیری این پرونده آن هم در 15 سال ابتدایی این ماجرا پیش آمده مشخص نیست که آیا این پرونده به سرانجامی برسد یا خیر؛

 

 

مشروح آن‌چه که باعث تشنج در مراسم ۴دیپلمات شد.   

اين‌كه در جلسه بيست و چهارمين سالگرد 4ديپلمات چه گذشت، بايد بگويم حميد داوودآبادي نويسنده كتاب كمين جولاي 82 و سردار جعفر جهروتي همرزم حاج احمد كه از آن‌ها براي سخنراني در اين مراسم دعوت شده بود، آمدند و نكات جالبي گفتند.

داودآبادي گفت آن 4نفر ايراني كه (احمدحبيب‌الله مسئول اسراي لبنان و فلسطين در زندان‌هاي اسرائيل) كه اعلام كرده 4ايراني در زندان‌هاي رژيم صهيونيستي هستند، اين 4نفر 4ديپلمات ربوده شده نيستند. يكي از آن‌ها همان كسي است كه هواپيماي ايران را دزديد و به اسرائيل برد و سه نفر ديگر سه تن از منافقين هستند كه به جرم جاسوسي عليه اسرائيل در زندان به سر مي‌برند.

در ضمن داودآبادي در سخنراني خود گفت كه من به رائد گفته‌ام دعا كند اين افراد شهيد شده باشند چون شكنجه در زندان رژيم صهيونيستي آن هم بعد از اين‌همه مدت چيز ساده‌اي نيست.

شايد اين صحبت‌ها رائد را به جوش آورد اما سردار جهروتي به صراحت دونكته گفت كه پسر ديپلمات ربوده شده را دگرگون كرد.

اول اين‌كه چرا به نام حاج احمد و بقيه، هزينه‌هاي هنگفتي شده و مسئولين حاضر نيستن بيايند توضيح بدهند كه ما اين پول‌ها را چه كرديم. البته او گفت "مسئولين" و كسي از اين كلي‌گويي متوجه فرد خاصي نمي‌شد، اما خرابكاري رائد به همه فهماند كه منظور مسئول اسبق پرونده 4ديپلمات جناب حسين موسوي بوده است.

نكته دومي كه جهروتي گفت اين بود كه چرا حتي به خانواده‌هاي آن ها هم گفته نشده چه اتفاقاتي در اين پرونده افتاده است؟

اين مسائل منجر به اين شد كه رائد موسوي پسر ديپلمات ربوده شده و برادرزاده و داماد حسين موسوي،‌در اقدامي عجولانه و بدون قرار قبلي روي سن رفت و خواست مثلاً به اين دو سوال جواب دهد.

او در مورد شبهه‌هاي موجود در هزينه‌هاي مصرف شده حسابي از رهبري مايه گذاشت و گفت كه همه خرج‌ها زيرنظر رئيس‌جمهور وقت  بوده و او در جريان همه كارها بوده است. البته مداركي وجود دارد كه نشان مي‌دهد به درخواست خانواده‌ها و به دستور رهبري،‌ اين پرونده از جناب حسين خان موسوي گرفته شده است و اين مدرك را در مطلب بعدي ارائه مي‌كنم.

رائد همچنين گفت تا زماني كه پدر كاظم اخوان و پدر رستگار مقدم زنده بودند، ما با خانواده‌ها ارتباط داشتيم و آن‌ها را در ريز جريانات قرار مي‌داديم (حتماً ‌مي‌خواست بگويد اگر كسي شك دارد از خود آن‌ها سوال كند) و سرانجام گفت كه من نمي‌خواهم در حق كساني كه براي پيگيري اين پرونده از جان مايه گذاشته‌اند! و چهره خوبي در جمهوري اسلامي دارند!!! جفا شود.(درحالي‌كه حزب‌الله لبنان سايه اين آقاي موسوي خوش‌اعتبار را بواسطه اقداماتش در لبنان با تير مي‌زند)

در پايان مراسم و هنگام خروج حضار، رائد به جهروتي اعتراض كرد و جهروتي گفت كه منظورش كلي بوده و به خاطر جفا به 4ديپلمات و اين‌همه جانباز و شهيد و ايثارگر و سوءاستفاده‌هاي مالي به نام حاج احمد و بقيه و به كام ديگران به تنگ آمده و پيشاني رائد را بوسيد، اما قضيه فيصله پيدا نكرد و اين بار داودآبادي خطاب به رائد گفت كه آقاي موسوي الان در جمع حاضرين بهترن فرصت است كه جواب بدهيد اين 15ميليارد توماني كه به گفته علي ربيعي (مسئول كميته 4ديپلمات در دولت سابق) در زمان عموي جنابعالي از دولت گرفته شده صرف چه چيزهايي شده است.

تظام اسلامي كه مجري مراسم بود جلو آمد و از داودآبادي خواست از اين بحث صرف‌نظر كند و بدين‌ترتيب قضيه فيصله پيدا كرد. اما تا يك ساعت بعد، دانشجويان و جوانان پيگير اين پرونده در گفت وگو با يكديگر بيرون از سالن، قضيه را از هم مي‌پرسيدند و در مورد اين‌كه منظور سخنرانان و عكس‌العمل رائد به خاطر چه كسي بوده، از مطلعين جويا مي‌شدند.

 

www.adamrobaee.persianblog.ir

 

 

 

 

[ ۱۳۸٥/٤/۱٧ ] [ ٥:۱٥ ‎ب.ظ ] [ حمید داودآبادی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

رزمنده، جانباز، عکاس، خبرنگار، محقق و نویسنده دفاع مقدس مسئول صفحه "از معراج برگشتگان" نشریه "فرهنگ آفرینش" سردبیر مجله تخصصی اسناد "پانزده خرداد" سردبیر مجله دفاع مقدس "فکه" همکار نشریات: جمهوری اسلامی - کیهان - شلمچه - جبهه - صبح دوکوهه - عاشورا - یاد ماندگار - پلاک هشت – پیک - امتداد و ... مدیر مسئول سایت های: WWW.SAJED.IR و WWW.4DIPLOMATS.COM کتاب‌های منتشر شده: - آیا می‌دانید؟: نکاتی جالب از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس - از معراج برگشتگان: خاطرات کودکی، انقلاب، جنگ - پاره‌های پولاد: تاریخ عملیات شهادت طلبانه در لبنان - پرواز پروانه‌ها: زندگی‌نامه سرداران شهید حسین قجه‌ای، رضا چراغی، علی‌اکبر حاجی‌پور - تفحص: گزارش و خاطرات عملیات تفحص و کشف شهدا - تفحص: گزارش و خاطرات عملیات تفحص و کشف شهدا (چاپ دوم با شکل جدید) - حماسه ذوالفقار: زندگی‌نامه سرداران شهید یوسف کابلی، علی‌رضا ناهیدی، محسن نورانی - خاطرات انقلاب اسلامی: مجموعه خاطراتی از انقلاب اسلامی - خاطرات شکنجه: مجموعه خاطراتی از شکنجه در زندان‌های حکومت پهلوی - دجله در انتظار عباس: زندگی‌نامه سردار شهید عباس کریمی - دفاع مقدس در اینترنت: نشانی سایت ها و وبلاگ های دفاع مقدس و ضدصهیونیستی - دیدم که جانم می رود: خاطرات شهید مصطفی کاظم زاده - ستارگان درخشان تاریخ: وصیت‌نامه شهدای مقاومت اسلامی لبنان - سید عزیز: زندگی نامه خودگفته سیدحسن نصرالله - کمین جولای 82: روزشمار گروگان‌گیری دیپلمات ‌های ایرانی در لبنان - یاد ایام: متن کامل خاطرات حضور در جبهه از سال 1360 تا 1367- - یاد یاران: خاطرات حضور در جبهه - القصة الکاملة للاستشهادیین فی لبنان (ترجمه عربی "پاره های پولاد" چاپ لبنان) - : AMBUSH OF JULY1982 ترجمه انگلیسی "کمین جولای 82" به زودی منتشر می‌شود: - تبسم‌های جبهه: خاطرات شاد و شیرین دفاع مقدس - داستان دوکوهه: داستانی برای کودکان - روزی روزگاری جنگی: خاطرات اشکی دفاع مقدس - قاتل سلمان رشدی: زندگی‌نامه شهید "مصطفی مازح" - من قاتل پسرتان نیستم: خاطرات لحظات شهادت دوستان و ...
موضوعات وب
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب