خاطرات جبهه
 
قالب وبلاگ
نويسندگان

مدیر پروژه‌ی مقبره‌ی قیصر امین‌پور:
به هیچ وجه به دنبال ارائه‌ی جوابیه نیستیم
مدیر پروژه‌ی مقبره‌ی قیصر امین‌پور گفت: اساساً شباهتی میان اثر طراحی‌شده از سوی استاد خسروجردی و یادمان مشابه کارشده در عراق وجود ندارد و به هیچ وجه به دنبال ارائه‌ی جوابیه نیستیم.
به گزارش خبرگزاری ایسنا احمد طلایی روز چهارشنبه (12 آبان‌ماه) در نخستین اظهارنظر پس از اعلام شباهت مقبره‌ی آرامگاه قیصر امین‌پور در گتوند با نماد بعثی‌ها در عراق، گفته بود، بهتر است در مرور این اثر بیش از هر چیز به نکات مثبت آن توجه کنیم و آن را مال دیگری نکنیم. او بار دیگر درباره‌ی این موضوع عنوان کرد: صحیح نیست که درباره‌ی‌ این گنبد که نمادی اسلامی و برای همه یکسان است، این‌چنین قضاوت شود.
طلایی در گفت‌وگویی که این‌بار با خبرنگار ایسنا در خوزستان انجام شده است، گفت:‌ اصلاً در زمان شروع کار تصمیم بر این بود که این گنبد به صورت چهارقسمتی کار شود و بعد نتیجه‌ی تصمیم‌گیری‌ها منجر به این شد که دوتکه شود که از هر زاویه که بیننده نگاه کند، تعریف جداگانه‌ای منتقل شود.
او افزود: من ماکت کارشده در عراق را به طور تصادفی در جمعه‌بازار دیدم و آن را خریداری کردم و به هیچ وجه شباهتی میان این دو کار وجود ندارد.

مدیر پروژه‌ی ساخت یادمان قیصر امین‌پور اظهار کرد: اساساً چنین چیزی در ذهن طراح نبوده که مشابه اثر در جایی کار شده باشد و به هیچ وجه هم به دنبال جواب دادن به شایعه‌های پراکنده‌شده نیستیم؛ زیرا در این اثر تنها می‌توان شاهد اشاره‌های معنوی بود و ویژگی‌های آن کاملاً با آن کار متفاوت است.
طلایی ادامه داد: در این اثر یک لوستر با شعرهایی از استاد امین‌پور به خطاطی یکی از بزرگ‌ترین خطاطان کشور کار شده است. کار ساخت لوستر و خطوط را استاد ابراهیمی انجام داده است.
او افزود: هنگامی که وارد یادمان می‌شوید، لوستری از برنز می‌بینید که سایه‌های آن روی مقبره می‌افتد و نوشته‌های روی مزار هم کار استاد عاملی است. در کل، نماد نشان می‌دهد که اثر خلق‌شده از یک هنرمند ایرانی ا‌ست.
طلایی در پایان عنوان کرد: خسروجردی یک شخصیت کاملاً شناخته‌شده‌ی هنری است و از لحاظ پاکی و سالمی، فردی ثابت‌شده است. کاملاً معلوم است که در نژاد ایرانی به هیچ وجه تقلید از هنر دیگران وجود ندارد و او کار خود را انجام داده است.
مقبره‌ی قیصر امین‌پور هم‌زمان با سومین سالگرد درگذشت این شاعر و استاد دانشگاه چند روز پیش با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گتوند رونمایی شد.


جناب آقای طلایی مدیررررررررر پرررروژه

مدافع سرسخت و جان نثار آقای حسین خسروجردی کپی بردار طرح صدامی!

من هم اگر 500 میلیون تومان بیت المال زبان بسته (البته فقط آن چه بالاجبار آشکار شده) را چشم بسته می ریختم توی حلقوم یک طراح کپی بردار زرنگ! باید هم دچار ضعف دید می شدم و هیچ شباهتی بین این دو طرح نمی دیدم.

شما هم خون خود را کثیف نکنید! پول که از اموال شخصیتان نبوده که غصه بخورید. آقای خسروجردی سوگلیتان هم که پول را خورده و یک پپسی تگری هم روش! کی از شما جواب خواسته؟ یعنی کی جرات می کند از حضرت عالی که مدیری خدوم و دلسوز بیت المال هستید! حساب بکشد!

بنده هم این خطای فاحش شما را آشکار کردم که فردا دیگر یادمان های صدامی را به نام طرح ایرانی و اسلامی و اختصاصی توسط امثال خسروجردی به خورد ملت ندهید!

یک بار دیگر به این دو طرح نگاه کن ولی با این شرط که فکر کنی این 500 میلیون که از حساب محرومین و مظلومین و ملت فداکار خوزستان خرج این طرح جعلی شده، از اموال شخصی خودت بوده!

فقط و فقط برای ضایع نشده و هدر ندادن بقیه بیت المال که معلوم نیست از سوی چه کسی! دوستانه خدمت شما تقدیم گردیده، لطف کنید هرچه سریعتر به چشم پزشک مراجعه کنید! تا فردا مجسمه آزادی آمریکا را بجای یادمان شهدا بهتان قالب نکنند! و شما همچنان هیچ شباهتی بین آنها نبینید!

[ ۱۳۸٩/۸/۱٥ ] [ ۱:٢۸ ‎ب.ظ ] [ حمید داودآبادی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

رزمنده، جانباز، عکاس، خبرنگار، محقق و نویسنده دفاع مقدس مسئول صفحه "از معراج برگشتگان" نشریه "فرهنگ آفرینش" سردبیر مجله تخصصی اسناد "پانزده خرداد" سردبیر مجله دفاع مقدس "فکه" همکار نشریات: جمهوری اسلامی - کیهان - شلمچه - جبهه - صبح دوکوهه - عاشورا - یاد ماندگار - پلاک هشت – پیک - امتداد و ... مدیر مسئول سایت های: WWW.SAJED.IR و WWW.4DIPLOMATS.COM کتاب‌های منتشر شده: - آیا می‌دانید؟: نکاتی جالب از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس - از معراج برگشتگان: خاطرات کودکی، انقلاب، جنگ - پاره‌های پولاد: تاریخ عملیات شهادت طلبانه در لبنان - پرواز پروانه‌ها: زندگی‌نامه سرداران شهید حسین قجه‌ای، رضا چراغی، علی‌اکبر حاجی‌پور - تفحص: گزارش و خاطرات عملیات تفحص و کشف شهدا - تفحص: گزارش و خاطرات عملیات تفحص و کشف شهدا (چاپ دوم با شکل جدید) - حماسه ذوالفقار: زندگی‌نامه سرداران شهید یوسف کابلی، علی‌رضا ناهیدی، محسن نورانی - خاطرات انقلاب اسلامی: مجموعه خاطراتی از انقلاب اسلامی - خاطرات شکنجه: مجموعه خاطراتی از شکنجه در زندان‌های حکومت پهلوی - دجله در انتظار عباس: زندگی‌نامه سردار شهید عباس کریمی - دفاع مقدس در اینترنت: نشانی سایت ها و وبلاگ های دفاع مقدس و ضدصهیونیستی - دیدم که جانم می رود: خاطرات شهید مصطفی کاظم زاده - ستارگان درخشان تاریخ: وصیت‌نامه شهدای مقاومت اسلامی لبنان - سید عزیز: زندگی نامه خودگفته سیدحسن نصرالله - کمین جولای 82: روزشمار گروگان‌گیری دیپلمات ‌های ایرانی در لبنان - یاد ایام: متن کامل خاطرات حضور در جبهه از سال 1360 تا 1367- - یاد یاران: خاطرات حضور در جبهه - القصة الکاملة للاستشهادیین فی لبنان (ترجمه عربی "پاره های پولاد" چاپ لبنان) - : AMBUSH OF JULY1982 ترجمه انگلیسی "کمین جولای 82" به زودی منتشر می‌شود: - تبسم‌های جبهه: خاطرات شاد و شیرین دفاع مقدس - داستان دوکوهه: داستانی برای کودکان - روزی روزگاری جنگی: خاطرات اشکی دفاع مقدس - قاتل سلمان رشدی: زندگی‌نامه شهید "مصطفی مازح" - من قاتل پسرتان نیستم: خاطرات لحظات شهادت دوستان و ...
موضوعات وب
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب