خاطرات جبهه
 
قالب وبلاگ
نويسندگان

 بی‌بی‌سی هیچ گاه دلش برای ما نسوخته و هر موقع که مطلبی را نوشته این مطلب در راستای منافع خودش بوده است. الان هم که یکی دو تا مطلب از قول ما نوشته نه برای اینکه حقیقت را بگوید بلکه به این دلیل نوشته است که بتواند با سوء استفاده از این مطالب به اصطلاح خودشان بگوید که ما در ایران آزادی بیان نداریم.
پایگاه خبری بی‌بی‌سی در گزارشی که روز پنج‌شنبه با موضوع فیلتر کردن وبلاگ‌های ارزشی منتشر کرد  ضمن آوردن بخشی از گزارش «فیلتر وبلاگ‌های ارزشی؛ ضابطه یا سلیقه شخصی؟» به نقل از پایگاه رجانیوز، به مانور تبلیغاتی بر روی این  گزارش پرداخت.

بی‌بی‌سی در این گزارش با سوء استفاده از مطالب وبلاگ‌های آهستان، مدرسه‌ی‌ما، خاطرات جبهه و اسماعیل‌نیوز گفته است که وبلاگ‌نویسان ایرانی معتقدند که در ایران حق آزادی بیان و دسترسی به اطلاعات وجود ندارد و اینها دلایلی بر آشفتگی سیاسی ایران است!

در این راستا خبرنگار «طلبه بلاگ» پای صحبت‌های سه وبلاگ‌نویسی که نام آنها در این گزارش درج شده نشسته تا از نظر آن‌ها در مورد این اقدام بی‌بی‌سی اطلاع پیدا کند.

 

حمید داودآبادی

حمیدداودآبادی: این اقدام بی‌‌بی‌سی کار عجیبی نیست!
حمید داود‌آبادی نویسنده وبلاگ «خاطرات جبهه» در این باره ضمن محکوم کردن این حرکت بی‌‌بی‌سی اظهار داشت:
- این اقدام بی‌‌بی‌سی کار عجیبی نیست و آن‌ها از هر صدای کوچکی  که در ایران  بوجود می‌آید یک جنجال می‌سازند و همیشه به دنبال سوء استفاده‌ی خودشان بوده‌اند.
وی در ادامه اظهار داشت:
- اینکه آنها این کار را کردند طبیعی است ولی دوستان ما در زمینه فیلتر نیز باید یک مقدار حواس‌شان را به این موضوع بیشتر جمع کنند و در واقع همان که از قدیم گفته‌اند که بهانه دست دشمن ندهید ما هم نباید کاری بکنیم که دشمنانمان آنقدر راحت بتوانند از مطالب ما سوء استفاده کنند.

داودآبادی گفت:
- در واقع ما داریم به دشمنانمان کمک می‌کنیم و با کارهائی که انجام میدهیم باعث می‌شویم آنها در صدد برآیند که به ما ضربه بزنند.

نویسنده‌ی وبلاگ خاطرات جبهه با بیان این پرسش که چرا بی‌بی‌سی از مطالب قبلی ما دفاع نکرد  گفت:
- ما این همه مطلب را علیه انگلستان، آمریکا و اسرائیل نوشتیم این همه مطلب علیه فتنه نوشتیم چرا این مطالب را نیاورده است این موضوع فقط به دلیل آن است که آن‌ها می‌خواهند از مطالب ما به نفع خودشان استفاده کنند و با استفاده از آن به ایران لطمه بزنند.

وی ضمن تذکر به مسئولان ارشاد اظهار داشت:
- از ما به عنوان وبلاگ نویس توقع می‌رود که کار خودمان را به درستی انجام دهیم و در نوشتن‌هایمان دقت کنیم ولی از مسئولان فیلترینگ انتظار بیشتری می‌رود که کمتر اشتباه کنند.

مسئولین فیلترینگ باید سعی کنند وقتی یک وبلاگی حتی یک وبلاگ متخلف مشکلی دارد اول مشکلش را به وی تذکر بدهند سپس اگر درست نکرد وبلاگش را فیلتر کنند نه اینکه سریع وبلاگ را فیلتر کنند و باعث این همه حساسیت بی‌مورد شوند.

امیدحسینی: نباید بگذاریم از ما و مطالب ما سوء استفاده کنند
امید حسینی نویسنده‌ی وبلاگ «آهستان» نیز در این مورد، با تائید صحبت‌های داوود آبادی نسبت به مطالب روز قبل بی‌بی‌سی اظهار داشت: بی‌بی‌سی تا به حال هیچ موقع به فکر موفقیت ما و مردم ما نبوده و هر موقع از هرچیزی که به دستش می‌آید سعی می‌کند برای محکوم کردن و خراب کردن چهره ایران از آن استفاده کند.

حسینی در ادامه اظهار داشت: ما نباید بگذاریم آن‌ها به این راحتی از ما و مطالب ما سوء استفاده کنند، ما همیشه سعی کردیم که در فضای مجازی با دشمنان‌مان بجنگیم و ایران  سربلند را  همیشه سربلند نگه داریم، خب این طبیعی است که وقتی دشمن ببیند وبلاگ‌های حامی دولت هم فیلتر شدند سعی می‌کند از آن سوء استفاده کند.

وی گفت: این‌که ما می‌بینیم بی‌بی‌سی در مطالبش از قول ما می‌نویسد که در ایران حق آزادی بیان وجود ندارد، یک سوء استفاده بیشتر نیست آن‌ها می‌خواهند با این‌ کارشان چهره نظام را در میان مردم خراب کنند.

نویسنده وبلاگ آهستان در پایان خاطرنشان کرد: البته این نکته هم از اهمیت بالائی برخوردار است که ما نباید اجازه چنین کاری را به دشمنان بدهیم و این جز با دقت در کارها امکان‌پذیر نیست.

اسماعیل محمدی: بی‌بی‌سی هیچ گاه دلش برای ما نسوخته!
اسماعیل محمدی نویسنده‌ی وبلاگ «اسماعیل‌نیوز» نیز در این‌باره اظهار داشت: «من همان موقع که متوجه این مطلب بی‌بی‌سی شدم نظر خودم را به عنوان آخرین مطلب وبلاگم نوشتم و گفتم که بی‌بی‌سی به چه دلیل این کار را انجام می‌دهد.»

محمدی در ادامه اظهار داشت: بی‌بی‌سی هیچ گاه دلش برای ما نسوخته و هر موقع که مطلبی را نوشته این مطلب در راستای منافع خودش بوده است. مثلا الان هم که یکی دو تا مطلب از قول ما نوشته نه برای اینکه حقیقت را بگوید بلکه به این دلیل نوشته است که بتواند با سوء استفاده از این مطالب به اصطلاح خودشان بگوید که ما در ایران آزادی بیان نداریم و فیلترینگ ایران سعی دارد در ایام نزدیک به 22 خرداد سال‌روز برگزاری انتخابات حیطه خود را گسترش دهند.

وی در پایان گفت: آن‌ها از مطالب ما سوء‌ استفاده کردند و با گفتن جملاتی مثل «به نظر می رسد در فضای بحرانی پس از انتخابات جنجال برانگیز خرداد ۸۸ که با نزدیک شدن سالگرد آن شاید "ابری تر" هم شود، هنوز کمان‌گیران فیلترینگ در ایران علاقه دارند تا شعاع دایره نشانه گیری خود را تا آنجا که "صلاح" می‌دانند گسترده کنند» به مردم ایران تلقین کنند که 22 خرداد در ایران باید آشوب و جنجال به پا شود.

http://www.talabeblog.ir/n-2164.html

[ ۱۳۸٩/٢/۱۱ ] [ ۱:٢٠ ‎ق.ظ ] [ حمید داودآبادی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

رزمنده، جانباز، عکاس، خبرنگار، محقق و نویسنده دفاع مقدس مسئول صفحه "از معراج برگشتگان" نشریه "فرهنگ آفرینش" سردبیر مجله تخصصی اسناد "پانزده خرداد" سردبیر مجله دفاع مقدس "فکه" همکار نشریات: جمهوری اسلامی - کیهان - شلمچه - جبهه - صبح دوکوهه - عاشورا - یاد ماندگار - پلاک هشت – پیک - امتداد و ... مدیر مسئول سایت های: WWW.SAJED.IR و WWW.4DIPLOMATS.COM کتاب‌های منتشر شده: - آیا می‌دانید؟: نکاتی جالب از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس - از معراج برگشتگان: خاطرات کودکی، انقلاب، جنگ - پاره‌های پولاد: تاریخ عملیات شهادت طلبانه در لبنان - پرواز پروانه‌ها: زندگی‌نامه سرداران شهید حسین قجه‌ای، رضا چراغی، علی‌اکبر حاجی‌پور - تفحص: گزارش و خاطرات عملیات تفحص و کشف شهدا - تفحص: گزارش و خاطرات عملیات تفحص و کشف شهدا (چاپ دوم با شکل جدید) - حماسه ذوالفقار: زندگی‌نامه سرداران شهید یوسف کابلی، علی‌رضا ناهیدی، محسن نورانی - خاطرات انقلاب اسلامی: مجموعه خاطراتی از انقلاب اسلامی - خاطرات شکنجه: مجموعه خاطراتی از شکنجه در زندان‌های حکومت پهلوی - دجله در انتظار عباس: زندگی‌نامه سردار شهید عباس کریمی - دفاع مقدس در اینترنت: نشانی سایت ها و وبلاگ های دفاع مقدس و ضدصهیونیستی - دیدم که جانم می رود: خاطرات شهید مصطفی کاظم زاده - ستارگان درخشان تاریخ: وصیت‌نامه شهدای مقاومت اسلامی لبنان - سید عزیز: زندگی نامه خودگفته سیدحسن نصرالله - کمین جولای 82: روزشمار گروگان‌گیری دیپلمات ‌های ایرانی در لبنان - یاد ایام: متن کامل خاطرات حضور در جبهه از سال 1360 تا 1367- - یاد یاران: خاطرات حضور در جبهه - القصة الکاملة للاستشهادیین فی لبنان (ترجمه عربی "پاره های پولاد" چاپ لبنان) - : AMBUSH OF JULY1982 ترجمه انگلیسی "کمین جولای 82" به زودی منتشر می‌شود: - تبسم‌های جبهه: خاطرات شاد و شیرین دفاع مقدس - داستان دوکوهه: داستانی برای کودکان - روزی روزگاری جنگی: خاطرات اشکی دفاع مقدس - قاتل سلمان رشدی: زندگی‌نامه شهید "مصطفی مازح" - من قاتل پسرتان نیستم: خاطرات لحظات شهادت دوستان و ...
موضوعات وب
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب