خاطرات جبهه
 
قالب وبلاگ
نويسندگان

بدون شک انقلاب اسلامی ایران که در زمستان 57 بنیان ظلم و ستم شاهنشاهی را از تاریخ ایران زمین برچید، بدون رهبری حکیمانه و الهی امام خمینی (ره)، نه وقوع می یافت، و نه به هیچ وجه می توانست تا مرحله پیروزی پیش برود.
اگر چه امروز، بسیاری اشخاص و احزاب مدعی هدایت حرکت عظیم مردمی در ایام انقلاب هستند، ولی خود بهتر می دانند که بسیاری از حرکات آنان، بدون تکیه بر اسلام و فقط مبتنی بر مسائل نفسانی و امیال حزبی شان بود و بس.
بر خلاف تصوری که بسیاری - حتی برخی شخصیت های مذهبی نیز – داشتند، که انقلاب ملت ایران فقط با تکیه بر سلاح، جنگ و خون ریزی به پیروزی خواهد رسید، امام با درایت و اتکاء بر خداوند سبحان، بجای اعلام جنگ مسلحانه و به قولی "جهاد اصغر"، با شیوه ای بسیار هنرمندانه و الهی، تنها با "جهاد اکبر"، ملت را با خویش همراه ساخت و تا منزل مقصود رهنمون گشت.
امام راحل، با دمیدن روح غیرت و شجاعت در جوانانی که تا روزها و چه بسا ساعاتی پیش از آشنایی با تفکرات و منش او، مشتری بسیار مراکزی بودند که برای سرگرمی جوانان و گمراه ساختن شان از آشنایی با دین و اخلاقیات بنا شده بود، سربازان "جهاد اکبر خویش را به خط کرد!
درست در لحظه ای که همه در خارج و داخل کشور، انتظار جنگی داخلی و خونین را میان انقلابیون و حافظان حکومت طاغوت می کشیدند، امام بسیار ظریف و هوشمندانه لشکر عظیم دشمن را تنها با دمیدن روح جهاد اکبر در جامعه، خلع سلاح کرد و حکومت 2500 ساله شاهنشاهی را به گورستان تاریخ سپرد.
حکومتی که همواره به پشتیبانان تا دندان مسلحش مغرور بود و تنها از ابرقدرت زمانه شرق، "اتحاد جماهیر شوروی" در هراس بود و به همین دلیل کشور را کرده بود پایگاه نظامی اطلاعاتی ابرقدرت غرب، آمریکا تا با نفوذ ایدئولوژی کمونیسم در خاورمیانه مقابله کند. و درست از همان جا که هیچگاه ذهن مریض دیکتاتورها تصورش را نمی کند، یعنی از دین و مذهی انقلاب آفرین و آزادیبخش اسلام مورد هجوم قرار گرفته و سرنگون شدند.
به همین منظور، تصمیم گرفتم خاطرات خودم را از کودکی تا شروع هیجانات و تحرکات و روزهای شیرین پیروزی انقلاب اسلامی، به نگارش درآورم و این شد که از امروز به بعد خواهید خواند.
این نوشتار بلند، فقط و فقط دیده های خودم است و بس، و مسئولیت آن نیز فقط بر دوش خودم می باشد.
نه تنها ذره ای بر واقعیات دیده شده اضافه نکرده ام، که در بعضی موارد جهت حفظ حرمت افراد، برخی مطالب را هم ندید گرفته ام.
نگارش این خاطرات، نه تنها سال های زیادی وقتم را اشغال کرد، که به طور کامل روح سرکش مرا در چنگال تاریخ گرفتار کرد و با خویش به گذشته ها برد.

فقط یک خواهش:
چون در نظر دارم مجموعه این خاطرات را در قالب یک کتاب منتشر کنم، لطفا از انتشار آن بخصوص در مطبوعات، بدون ذکر منبع خودداری فرمایید.

[ ۱۳۸٧/۱٠/۳٠ ] [ ٤:٠٢ ‎ب.ظ ] [ حمید داودآبادی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

رزمنده، جانباز، عکاس، خبرنگار، محقق و نویسنده دفاع مقدس مسئول صفحه "از معراج برگشتگان" نشریه "فرهنگ آفرینش" سردبیر مجله تخصصی اسناد "پانزده خرداد" سردبیر مجله دفاع مقدس "فکه" همکار نشریات: جمهوری اسلامی - کیهان - شلمچه - جبهه - صبح دوکوهه - عاشورا - یاد ماندگار - پلاک هشت – پیک - امتداد و ... مدیر مسئول سایت های: WWW.SAJED.IR و WWW.4DIPLOMATS.COM کتاب‌های منتشر شده: - آیا می‌دانید؟: نکاتی جالب از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس - از معراج برگشتگان: خاطرات کودکی، انقلاب، جنگ - پاره‌های پولاد: تاریخ عملیات شهادت طلبانه در لبنان - پرواز پروانه‌ها: زندگی‌نامه سرداران شهید حسین قجه‌ای، رضا چراغی، علی‌اکبر حاجی‌پور - تفحص: گزارش و خاطرات عملیات تفحص و کشف شهدا - تفحص: گزارش و خاطرات عملیات تفحص و کشف شهدا (چاپ دوم با شکل جدید) - حماسه ذوالفقار: زندگی‌نامه سرداران شهید یوسف کابلی، علی‌رضا ناهیدی، محسن نورانی - خاطرات انقلاب اسلامی: مجموعه خاطراتی از انقلاب اسلامی - خاطرات شکنجه: مجموعه خاطراتی از شکنجه در زندان‌های حکومت پهلوی - دجله در انتظار عباس: زندگی‌نامه سردار شهید عباس کریمی - دفاع مقدس در اینترنت: نشانی سایت ها و وبلاگ های دفاع مقدس و ضدصهیونیستی - دیدم که جانم می رود: خاطرات شهید مصطفی کاظم زاده - ستارگان درخشان تاریخ: وصیت‌نامه شهدای مقاومت اسلامی لبنان - سید عزیز: زندگی نامه خودگفته سیدحسن نصرالله - کمین جولای 82: روزشمار گروگان‌گیری دیپلمات ‌های ایرانی در لبنان - یاد ایام: متن کامل خاطرات حضور در جبهه از سال 1360 تا 1367- - یاد یاران: خاطرات حضور در جبهه - القصة الکاملة للاستشهادیین فی لبنان (ترجمه عربی "پاره های پولاد" چاپ لبنان) - : AMBUSH OF JULY1982 ترجمه انگلیسی "کمین جولای 82" به زودی منتشر می‌شود: - تبسم‌های جبهه: خاطرات شاد و شیرین دفاع مقدس - داستان دوکوهه: داستانی برای کودکان - روزی روزگاری جنگی: خاطرات اشکی دفاع مقدس - قاتل سلمان رشدی: زندگی‌نامه شهید "مصطفی مازح" - من قاتل پسرتان نیستم: خاطرات لحظات شهادت دوستان و ...
موضوعات وب
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب