خاطرات جبهه
 
قالب وبلاگ
نويسندگان

یکی از فعالان پی گیری سرنوشت 4 دیپلمات ربوده شده در لبنان در سال 61 خبر داد: یک ایرانی که خود همزمان با 4دیپلمات دستگیر شده، اعلام کرده که آنها را 7 سال قبل در زندان‌های اسرائیل دیده است.

   به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم بیست و پنجمین سالگرد ربایش 4 دیپلمات ایران در لبنان توسط عوامل رژیم صهیونیستی، با حضور تنی چند از مسئولان، همکاران و همرزمان این 4 دیپلمات و خانواده‌های آن‌ها در سالن‌ اجتماعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

"حمید داودآبادی" یکی از پی گیری ‌کنندگان اولیه سرنوشت 4 دیپلمات و نویسنده کتاب "کمین جولای 82" - تنها مرجع جمع‌آوری شده در مورد 4 دیپلمات ربوده شده در لبنان در سال 1361- در این مراسم تصریح کرد:
"بعد از 25 سال وزارت خارجه برای اولین‌بار برای 4دیپلمات مراسم برگزار کرده و بعد از 25 سال نماینده دولت در این پرونده در مراسم سالگرد 4 دیپلمات حاضر شده است. "
این فعال پی گیری سرنوشت 4 دیپلمات خاطرنشان کرد:
"بعد از 25 سال با خبرگزاری ایرنا سروکله زدیم و آخر حاضر نشدند عکس کاظم اخوان خبرنگار خودشان را به عنوان لوگو استفاده کنند و یا حتی یک یادواره برای او برگزار کنند. "
داودآبادی افزود:
"بعد از 25 سال صداوسیمای ایران، روز 14 تیر در سالگرد ربایش این افراد، به جای اشاره به وضعیت این 4 دیپلمات، در تلویزیون خبر خوردن یک کیلو انبه توسط یک هندی را نشان می‌دهد اما از این که حاج احمد که بود و چه کرد، صحبتی در میان نیست. "
این فعال پی گیری سرنوشت 4دیپلمات، در خصوص آخرین اخبار مربوط به وضعیت 4دیپلمات خاطرنشان کرد:
"علاوه بر این 4 نفر، 3 ایرانی دیگر هم اسیر شدند که یکی از اینها "سعید شیخ‌ توسلی" کارمند بنیاد شهید بوده است که در پست بازرسی برباره دستگیر و به اسرائیل منتقل می‌شود. " به گفته وی، 7 سال قبل شیخ‌توسلی از زندان اسرائیل آزاد شده و الان در تل‌آویو یک مغازه جوراب فروشی دارد. شیخ توسلی گفته که آخرین بار حاج احمد را 7 سال قبل همزمان با روزهای آزادی خود دیده است.
داودآبادی ادامه داد:
"این طور که شیخ توسلی گفته،‌ کاظم اخوان را ندیده ولی صدای او شنیده‌ می‌شده است و این سه نفر می‌گفتند که کاظم در سلول است. "
این فعال پی گیر 4 دیپلمات، با اشاره به حضور فرد یا افرادی در این پرونده که در مشخص نشدن وضعیت این 4 نفر تلاش می‌کنند، اظهار داشت:
"در سال 70 یعنی 16 سال قبل، در جلسه‌ای محرمانه در مرکز مطالعات وزارت‌ خارجه نشستی با حضور نماینده ایران، نماینده حزب‌الله و نماینده‌ای از سفارت آلمان در خصوص این پرونده برگزار شد.  نماینده حزب‌الله فردی به نام عمار و از رفقای خود من است که قضیه را کاملاً برایم تعریف کرد. او چنین می‌گوید که نماینده سفارت آلمان در حاشیه بحث به نماینده ایران می‌گوید که طرف اسرائیلی حاضر است در قبال اطلاعاتی، فیلمی را بدون مشخص بودن زمان و مکان به ایران ارائه دهد که نشان می‌دهد 3 تن از این افراد زنده هستند و در فیلم صحبت می‌کنند. با چنین صحبتی، یکی از این افرادی که نقش کلیدی در به نتیجه رسیدن این پرونده دارد، جلسه را به هم می‌زند و می‌گوید اینها همه شایعه است و این افراد شهید شده‌اند. "
داودآبادی به کمیته پی گیری دولت پیشنهاد کرد به دنبال افراد اصلی و مؤثر در این پرونده بروند و خاطرنشان کرد:
"گفته بودم که سمیر جعجع بحث انحرافی است و نقشی در ربایش این افراد ندارد. فردی به اسم نادر سکر در لبنان است که در ربایش این افراد دست داشته و خودش التماس می‌کند که اطلاعاتی در این زمینه دارد اما کسی دنبال او نمی‌رود. روبیر حاتم نیز از افراد کلیدی در این پرونده است که چند وقت قبل هم ترکیه بود، اما مذاکره با وی دنبال نشد. "

[ ۱۳۸٦/٤/٢۱ ] [ ٩:۳٧ ‎ق.ظ ] [ حمید داودآبادی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

رزمنده، جانباز، عکاس، خبرنگار، محقق و نویسنده دفاع مقدس مسئول صفحه "از معراج برگشتگان" نشریه "فرهنگ آفرینش" سردبیر مجله تخصصی اسناد "پانزده خرداد" سردبیر مجله دفاع مقدس "فکه" همکار نشریات: جمهوری اسلامی - کیهان - شلمچه - جبهه - صبح دوکوهه - عاشورا - یاد ماندگار - پلاک هشت – پیک - امتداد و ... مدیر مسئول سایت های: WWW.SAJED.IR و WWW.4DIPLOMATS.COM کتاب‌های منتشر شده: - آیا می‌دانید؟: نکاتی جالب از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس - از معراج برگشتگان: خاطرات کودکی، انقلاب، جنگ - پاره‌های پولاد: تاریخ عملیات شهادت طلبانه در لبنان - پرواز پروانه‌ها: زندگی‌نامه سرداران شهید حسین قجه‌ای، رضا چراغی، علی‌اکبر حاجی‌پور - تفحص: گزارش و خاطرات عملیات تفحص و کشف شهدا - تفحص: گزارش و خاطرات عملیات تفحص و کشف شهدا (چاپ دوم با شکل جدید) - حماسه ذوالفقار: زندگی‌نامه سرداران شهید یوسف کابلی، علی‌رضا ناهیدی، محسن نورانی - خاطرات انقلاب اسلامی: مجموعه خاطراتی از انقلاب اسلامی - خاطرات شکنجه: مجموعه خاطراتی از شکنجه در زندان‌های حکومت پهلوی - دجله در انتظار عباس: زندگی‌نامه سردار شهید عباس کریمی - دفاع مقدس در اینترنت: نشانی سایت ها و وبلاگ های دفاع مقدس و ضدصهیونیستی - دیدم که جانم می رود: خاطرات شهید مصطفی کاظم زاده - ستارگان درخشان تاریخ: وصیت‌نامه شهدای مقاومت اسلامی لبنان - سید عزیز: زندگی نامه خودگفته سیدحسن نصرالله - کمین جولای 82: روزشمار گروگان‌گیری دیپلمات ‌های ایرانی در لبنان - یاد ایام: متن کامل خاطرات حضور در جبهه از سال 1360 تا 1367- - یاد یاران: خاطرات حضور در جبهه - القصة الکاملة للاستشهادیین فی لبنان (ترجمه عربی "پاره های پولاد" چاپ لبنان) - : AMBUSH OF JULY1982 ترجمه انگلیسی "کمین جولای 82" به زودی منتشر می‌شود: - تبسم‌های جبهه: خاطرات شاد و شیرین دفاع مقدس - داستان دوکوهه: داستانی برای کودکان - روزی روزگاری جنگی: خاطرات اشکی دفاع مقدس - قاتل سلمان رشدی: زندگی‌نامه شهید "مصطفی مازح" - من قاتل پسرتان نیستم: خاطرات لحظات شهادت دوستان و ...
موضوعات وب
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب